Після Бухарестського саміту НАТО нічого не зробило для надання Україні ПДЧ, – Кулеба
Ukrainian Foreign Minister Dmytro Kuleba attends a news conference with his German counterpart Heiko Maas after discussing bilateral and international issues, in Berlin, Germany, June 2, 2020. REUTERS/Fabrizio Bensch/Pool

Після Бухарестського саміту НАТО нічого не зробило для надання Україні ПДЧ, – Кулеба

фото: МЗС

Українська влада від прохання надати План дій щодо членства в НАТО перейшла до вимоги, оскільки в Альянсі за 13 років після Бухарестського саміту так і не виконали свою обіцянку щодо ПДЧ для України.

Про це розповів в ефірі телеканалу “Україна 24” міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Тактика змінилася з однієї простої причини. У 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті було ухвалено рішення, де написано: “Україна і Грузія будуть членами НАТО, доручаємо міністрам МЗС країн-членів НАТО розглянути питання надання Україні і Грузії ПДЧ”. З 2008 року на виконання цього рішення НАТО не зробило нічого від слова взагалі. Пройшло 13 років, за які дуже поглибилася взаємодія з НАТО. НАТО надавало і надає принципову підтримку у боротьбі з російською агресією. Ми цінуємо цю підтримку. Але конкретно в питанні ПДЧ за 13 років нуль дій”, – наголосив глава МЗС.

За його словами, українська держава “має повне право поставити запитання: може вже час хоча б зрушити з місця?”

“Ми ж не говоримо: негайно завтра візьміть нас в НАТО. Між наданням ПДЧ і членством у НАТО є невизначений період часу. Ми кажемо: дайте політичний сигнал, виконайте власну обіцянку, дану нам 13 років тому. Тим більше, що за цей час прогрес в реформуванні ЗСУ, в реформах надзвичайно вагомий. Якщо відповідь Альянсу буде “ні”, то український народ має це почути, і ми маємо змінити свою політику. Але я переконаний, що Україна буде членом НАТО. Ми пройдемо цей шлях. Тому що це і в інтересах НАТО мати Україну членом. Все що ми хочемо – зрушити з місця”, – пояснив Кулеба.