Вт. Кві 23rd, 2024

Перемоги тижня в ООС: Знешкоджені російські бойовики і затриманий “депутат” “ЛНР”

Лип29,2021

Фото: СБУ

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Знищена жива сила та техніка бойовиків “Л-ДНР”

Щодня протягом тижня на прицільні обстріли російських бойовиків українські захисники надавали адекватну відповідь.

Упродовж тижня двоє бойовиків загинули і 9 потрапили до шпиталю.

Так, втрати російсько-окупаційних військ 20 липня склали 8 осіб. Безповоротні (200) – 2 особи (1 – 100 омсбр 1 АК; 1 – 4 омсбр не бойовий в результаті необережного поводження зі зброєю). Санітарні (300) – 6 осіб (1 – 6 омсп 2 АК, в результаті необережного поводження зі зброєю; 1 – 3 омсбр 1 АК, в результаті необережного поводження зі зброєю; 2 – 9 омсп 1 АК в результаті підриву на невідомому вибуховому приладі, 2 – 4 омсбр 2 АК, в результаті підриву на НВП).

21 липня бойовик 3 омсбр 1 АК травмувався через власну необережність.

22 липня бойовик 2 омсбр 2 АК підірвався на НВП, але вижив.

23 липня ситуація повторилася з терористом 100 омсбр 1 АК.

Крім того, 23 липня біля передової невідома “третя сила” підірвала російську вантажівку з боєприпасами.

“Мінус КамАЗ у окупантів. Бабайка пильнує. Не треба завозити боєприпаси. Дякуємо всім хто допомагає”, – йдеться у дописі до відео цього моменту, яке виклав у мережі ветеран АТО Роман Донік.

У коментарях він зазначив, що після цього випадку окупанти “всю техніку прибрали з переднього краю”.

Докази російської присутності на Донбасі

17 липня в Україні встановили 17 російських військових з Чечні, які воювали на Донбасі.

Російських військових ідентифікувало міжнародне розвідувальне співтовариство InformNapalm за двома архівними груповими фотографіями.

Розслідування розкриває установчі дані російських військовослужбовців колишньої 17-ї мотострілецької бригади з Чечні (в/ч 65384, село Шалі). У 2017 році бригада була переформована в 291-й гвардійський механізований полк у складі 42-ї гвардійської мотострілецької дивізії.

Відправною точкою для нового OSINT-розслідування стала групова фотографія 22 російських військових, яка знята в період літньо-осіннього українського відрядження 2014 року.

Є дві версії цього групового фото: 21 людина, з заміною одного фотографа на іншого. На фотографії чітко видно характерні ознаки російських інтервентів – нестатутні форма і білі ідентифікаційні пов’язки.

Всього з 22 військових злочинців вдалося ідентифікувати 17 (+1 частково), в тому числі 4 офіцери. Повний перелік – за посиланням.

Підтримка України у світі

23 липня Росії відмовили у частині вимог за позовом до ЄСПЛ проти України.

ЄСПЛ офіційно повідомив Україну, що відхилив заяву російського уряду про застосування так званого “правила 39”, тобто тимчасових забезпечувальних заходів, які Москва просила накласти на Україну на час розгляду скарги.

Зокрема, ЄСПЛ відхилив запит Росії щодо забезпечення доступу до російської мови у школах і ЗМІ та припинення “блокади” Північно-Кримського каналу.

Таке рішення ухвалили “через відсутність реального ризику завдання непоправного збитку основному праву”.

Викриття та затримання бойовиків “Л-ДНР” і їхніх посіпак

20 липня на Харківщині контррозвідка СБУ схопила “депутата” так званої “ЛНР”.

Мешканець Луганська у 2014 році брав участь у створенні незаконних органів влади на тимчасово непідконтрольній українській владі території Луганської області та причетний до прийняття фейкової “конституції ЛНР”.

Під час обшуку у затриманого виявили “паспорт громадянина ЛНР”, а також “реєстраційні документи” псевдодержавного утворення. Встановлено, що він був “депутатом” так званих “Народної ради” і “парламенту Союзу народних республік Л/ДНР”. При цьому керівники псевдодержавного утворення неодноразово заохочували зловмисника за антиукраїнську підривну діяльність.

Наразі слідчі СБУ повідомили зловмиснику про підозру за ч. 1 ст. 110 (“Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України”) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання затриманому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

21 липня двох полковників СБУ затримали за державну зраду.

Один з них є чинним співробітником Служби безпеки України, інший – у відставці.

22 липня стало відомо, що від початку нового року контррозвідка СБУ затримала 18 агентів, які працювали на Росію.

Зловмисники вели свою підривну діяльність на території Донецької, Луганської, Миколаївської та Одеської областей.

У СБУ кажуть, що агенти за гроші збирали та передавали своїм кураторам розвідувальну інформацію про розташування і передислокацію підрозділів ЗСУ. Також вони готували теракт – хотіли отруїти військовослужбовців на Луганщині хімічною речовиною.

Підозри та судові вироки бойовикам “Л-ДНР” і їхнім посіпакам

22 липня у Чехії суд посилив попередній вирок для громадянина Білорусі, який воював проти України на боці терористів з “ДНР”.

Раніше Найвищий суд Праги позбавив злочинця Олексія Фадєєва волі на 4,5 роки. Тоді в суді не змогли довести, що в його діях був “тероризм”.

Згідно з новим вироком, на Фадєєва очікує покарання у вигляді 21 року позбавлення волі.

Рішення було ухвалене після апеляції. В межах перегляду справи, дії білоруса кваліфікували як “тероризм у складі організованого злочинного угруповання”.

Нова зброя “Укропів”

19 липня стало відомо, що Харківський “Завод імені Малишева” готує прототип серійного двигуна для перспективного турецького танка Altay.

“У нас є прототип цього двигуна 6-ТД-3. У серпні повинна бути виставка в Туреччині, ми повинні туди поїхати і продемонструвати. Я знаю, що вони й самі працюють, у них є свої напрацювання. Але я хочу сказати, що від напрацювання і до серійного випуску таких двигунів дуже багато часу може пройти”, – повідомив генеральний директор ДП “Завод імені Малишева” Василь Крилас.

Крім того, “Завод імені Малишева” має отримати замовлення на виготовлення 52 двигунів для пакистанського танку Al-Khalid.

“Практично вже відіграні тендери, і, я сподіваюся, що найближчим часом ми підпишемо ще договори на виготовлення і поставку двигунів 6-ТД-1 і 6-ТД-2”, – повідомив Василь Крилас.

20 липня, Туреччина показала дизайн майбутнього дрона MİUS з українським двигуном АІ-25.

Розробляє новинку компанія Baykar Makina, яка серійно виготовляє відомі ударні дрони Bayraktar TB2 та Akinci, що використовує інший український двигун – АІ-450.

Читайте також: Українське серце турецьких безпілотників: Як вітчизняні двигуни завойовують світ

Отож, як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: як на полі бою, так і за його межами Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні з Росією.



Related Post