Якби вибори до Верховної Ради проходили в найближчу неділю, до парламенту пройшли б 10 партій, свідчать дані соціологічного опитування, проведеного центром “Соціальний моніторинг”, компанією “Соціс” та Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременко в кінці червня.

Найбільший рейтинг у ВО “Батьківщина”, Аграрна партія має найменший антирейтинг серед потенційно парламентських партій.

Згідно з даними соціологічного опитування, презентованого в прес-центрі агентства “Інтерфакс-Україна” у вівторок, 29% опитаних українців однозначно впевнені, що візьмуть участь у голосуванні на парламентських виборах, запланованих на жовтень 2019 року, 45% швидше за все приймуть, а 8% швидше за все не будуть приймати, 11% однозначно впевнені що не братимуть участі в голосуванні, 7% не змогли відповісти.

Дані опитування свідчать, що якби вибори до Верховної Ради проходили в найближчу неділю, то лідером голосування стало б Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, яка набрала б 12,2% голосів серед усіх респондентів і 18,8% серед тих, хто має намір голосувати і вже визначився.

Партія “Опозиційний блок” набрала б 7,5% голосів (11,6%), “Громадянська позиція” – 6,7% (10,4%), “Радикальна партія” Олега Ляшка – 6,7% (10,4 %), “Аграрна партія України” – 5,1% (7,9%), Об’єднання “Самопоміч” – 4,4% (6,8%), “Блок Петра Порошенка” Солідарність “- 4,3% (6 , 7%), партія “За життя” Вадима Рабиновича – 3,8% (5,9%), Всеукраїнське об’єднання “Свобода” – 3,3% (5,1%).

3 партії «Солідарність», «Аграрна партія» та Радикальна партія  Олега Ляшка  не мають якогось чітко вираженого регіонального аспекту, вони мають більш-менш рівномірну підтримку у всіх регіонах і практично скрізь долають виборчий бар’єр у віх регіонах», – зазначила Ольга Балакірєва,    голова правління Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка  під час прес-конференції.

Аграрна партія має найменший антирейтинг серед потенційно парламентських партій.

Опитування проводилося з 21 по 27 червня 2018 року спільно центром “Соціальний моніторинг”, компанією “Соціс” та Українським інститутом соціальних досліджень ім.А.Яременко. Дослідження охопило всю територію країни, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму. Всього було опитано 5 тисяч 30 респондентів в 350 різних населених пунктах, за винятком обласних центрів. Похибка не перевищує 1,5%.

Чергові парламентські і президентські вибори в Україні заплановані на 2019 рік.