Site icon Новини Києва

Реєстрація електромобілів у Німеччині: Tesla Model Y явно лідирує, на зміну приходять китайські бренди

З 44 125 повністю електричних автомобілів, які були нещодавно зареєстровані в Німеччині в березні цього року, 8 703, або майже 20 відсотків, були вироблені Tesla. Серед електромобілів Tesla Model Y (https://tsk.ua/katalog-avto/model-y/) значно випередила дві моделі VW та свого рідного седана Model 3. Далі за списком все частіше з’являються автомобілі китайських брендів.

Tesla Model Y перед електромобілями ID

Розподіл протягом першого кварталу 2023 року виглядає аналогічним, що можна визначити за допомогою докладних даних, доступних за березень: з 15 851 одиницею Model Y була зареєстрована більш ніж удвічі частіше, ніж ID.4 та ID.5 від Volkswagen, які використовуються як модель в KBA. Менший VW ID.3 на третьому місці був зареєстрований 5285 разів за квартал, більше, ніж Tesla Model 3, у якої після сильного кінця 2022 року було 4188 нових реєстрацій за перші три місяці цього року.
Для преміальних Tesla Model S та Model X (https://tsk.ua/katalog-avto/), які знову поставляються до Європи з кінця 2022 року, кількість реєстрацій залишилася на один вимір меншою. У березні було зареєстровано 313 нових седанів, а за весь квартал — 428. У березні це було більше, ніж у Porsche Taycan, який, проте, працював значно краще, ніж Tesla, за три місяці з 1147 новими реєстраціями. Електромобіль Mercedes EQS також мав більший попит, ніж Model S. Model X виїжджала на німецькі дороги 129 разів у березні та 186 разів за квартал.
З іншого боку, для моделі Y відносно рівної хвилі Tesla в Німеччині в березні цього року після незвичайно сильних січня і лютого було достатньо, щоб наблизити її до вершини серед усіх типів легкових автомобілів. Тільки три моделі двигунів внутрішнього згоряння від Volkswagen реєструвалися частіше: попереду був T-Roc, потім Golf, а потім Tiguan. Останній зареєстрував 6 010 нових реєстрацій у березні та 16 595 у першому кварталі, що приблизно на 300 та добрих 700 одиниць більше, ніж у Model Y відповідно.

Китайські бренди у німецькій статистиці

Особливо в сегменті нижче Model Y і Model 3 (https://tsk.ua/katalog-avto/model-3/) все більше дають знати електромобілі китайського походження. Найвищим у березні був MG 4 з 1389 новими реєстраціями — колись британський бренд, який тепер належить китайській державній компанії SAIC Motor. У першому кварталі MG4 також увійшов до топ-20 зареєстрованих електромобілів Німеччини, випередивши Hyundai Ioniq 5 або Volvo XC-40.
Чисто китайські бренди BYD, Nio та Ora, які також доступні в Німеччині з 2022 року, поступово дають про себе знати у статистиці. Найменше це стосується глобального переслідувача Tesla BYD, оскільки він зареєстрував всього 59 реєстрацій свого електромобіля Atto3 (плюс 5 інших) за весь квартал. З іншого боку бренд Ora від Great Wall Motors зареєстрував 167 нових моделей Funky Cat, майже все в березні. Між ними був китайський бренд Nio, який зареєстрував 136 нових реєстрацій у першому кварталі 2023 року з трьома моделями для німецького ринку на сьогодні.Exit mobile version