Ср. Чер 12th, 2024

ТОП-10 знакових пісень незалежної України

Лип29,2021

Depo.ua зібрав десять пісень, які у різних сенсах стали знаковими для Україні. Деякі допомагали не занепасти духом під час акцій протесту, деякі – подарували країні перемогу на міжнародних конкурсах. Кілька з цих композицій стали справжніми міжнародними хітами і певний час лідирували у хіт-парадах різних країн.

Гімн України

Головна пісня країни безперечно – поза рейтингами. Адже якщо у перші роки незалежної України це був просто державний символ, який належало знати і поважати, з часом композиція обросла емоціями та смислами. Саме гімн лунає, коли українці здобувають чергову спортивну перемогу. Та й перед змаганнями допомагає учасникам та глядачам проникнутися особливістю моменту. Саме гімн раз за разом затягували українці, виборюючи свої права на Майдані, і так він став символом волі, супротиву і свободи. Асоціюється гімн і з іншими переламними моментами нашої історії, щоразу знаменуючи її нову сторінку у певній сфері.

Переможні пісні

Ці пісні принесли Україні перемогу у міжнародних конкурсах і стали популярними за кордоном. Композиції – своєрідні візитівки нашої країни. 

Руслана, Дикі танці (2004)

У 2004-му році Руслана Лижичко влаштувала справжній фурор на сцені “Євробачення”. Хіт “Дикі танці” співали усюди, а зал не міг втриматися від танців. Українська мова ще не звучала так голосно у всьому світі, а нам цей виступ приніс перемогу та вперше дозволив приймати Євробачення у нашій країні.

Вєрка Сердючка, Dancing Lasha Tumbai (2007)

Український артист Андрій Данилко придумав Вєрку Сердючку у знаковому 1991-му. У 2007-му він представив Україну на “Євробаченні” і хоч посів друге місце, став справжнім переможцем. Адже і зараз ніхто вже не згадає пісню переможця, а ось пісню Сердючки співають й донині. Феномен Данилка полягає у тому, що він зробив те, що до нього майже не робили: він спілкувався із залою під час виступу, проголошуючи, що Україна – це круто, а також дав привід для розмов, адже декому почулося, що Сердючка співала зі сцени на весь світ: Russia, goodbye!

Джамала, 1944 (2016)

Славетний виступ співачки Джамали мав глибокий смисл. У пісні йшлося про жахливі події 1944-го року – депортацію кримських татар. Композиція резонувала і з новітньою історією України – болем від того, що Росія анексувала Крим. Голосний та потужний трек сколихнув тоді не тільки Європу, а й увесь світ.

Пісні, які українською співають за кордоном

Ці пісні також популярні за кордоном: їх співають, на них роблять кавери, їх перекладають іншими мовами, їй вмикають у готелях, на пляжах та вони звучать на радіостанціях.

“Плакала”, KAZKA

Цей хіт 2018-го року досі популярний. І не тільки в Україні, а й за її межами. Підтвердження – 380 мільйонів переглядів на YouTube. Українська звучить на усіх материках, а жінки продовжують плакати: і не тільки від суму, а й від радощів.

“Шум”, Go_A

Ми спеціально не внесли цю пісню до “переможних”, хоч вона і посіла п’яте місце на “Євробаченні-2021”. Цей україномовний хіт майже одразу почав жити і поза межами конкурсу. Особливої уваги заслуговує перша версія кліпу та самої пісні з магічними словами-формулами, які репрезентують багату фольклорну історію нашого народу та віддає данину пам’яті українським народним пісням. Головною ознакою популярності є численна кількість каверів на цю пісню, а високі місця у світових чартах доводять популярність “Шуму”. 

Пісні Майданів

Важко увити історію України без боротьби за свободу, демократію та справедливість. Ці етапи закарбувалися в народній пам’яті і навіть отримали своє музичне оформлення. 

“Разом нас багато”, Ґринджоли

Цей гімн першого Помаранчевого майдану у 2003-2004 роках можна назвати позитивним, а його слова знають усі, хто бував у вирі подій в центрі Києва. Тоді українці змогли показати свою єдність без втрат.

“Пливе кача”, Пікардійська терція 

Майдан у 2014-му забрав багато людських життів. У багатьох закарбувалася у пам’яті лемківська тужлива пісня, що лунала, коли учасники Революції гідності прощалися зі своїми побратимами. Коли Україна згадує полеглих героїв Небесної сотні, звучить “Пливе кача”…

Пісні, які ознаменували становлення українського шоу-бізу

За 30 років український шоу-біз створив чимало хітів, і деякі не залишають радіостанції та концертні майданчики роками, а то й десятиліттями.

“Вона”, Плач Єремії

Важко уявити двір, табір, гуртожиток, ресторан, кафе де б не лунала ця пісня. Покоління 90-х і досі пам’ятає кожне слово цього хіта і кожен акорд на гітарі.  

“Весна”, ВВ

Візитівка гурту “Воплі Відоплясова” “Весна” стала справжнім народним хітом. Цю пісню також співали по дворах, на вулицях і при цьому неважливо, було це десь у Львові, Криму чи на Луганщині.

“Там, де нас нема”, Океан Ельзи

Гурт “Океан Ельзи” зумів стати культовим з першої пісні. Кліп, слова, манера виконання Святослава Вакарчука справила неабияке враження на весь український шоу-бізнес. Related Post