Ср. Кві 24th, 2024

ТОП-5 українських скандалів тижня

Лип29,2021

Журналісти Depo.ua зробили добірку найскандальніших подій 17-24 липня.

СБУшники напали на прикордонників на Сумщині

За повідомленням Держприкордонслужби проти ночі 18 червня на українсько-російській ділянці державного кордону у Сумській області на прикордонний наряд напали троє невідомих. Беззбройні, вони завдали прикордонникам тілесних ушкоджень, забрали автомати і вшилися.

Як повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко, нападники втекли вглиб території України, ознак порушення кордону на тому місці не сталося. Стан здоров’я постраждалих прикордонників – задовільний.

Невдовзі ЗМІ, з посиланням на джерела в Державному бюро розслідувань, повідомили, що побили і відібрали зброю в прикордонників ніякі не порушники кордону, співробітники Служби безпеки України. І саме цим можна пояснити, що прикордонники не стали стріляти і дали себе обеззброїти.

Згодом вже й СБУ офіційно визнала участь своїх співробітників у подіях на Сумщині. В службі пояснили, що затримали та передали двох підозрюваних  органам слідства. При цьому СБУ говорить лише про двох нападників, в той час як прикордонники заявляли про трьох. Де він? І якщо він не сбушник, то хто? Чи постраждалим прикордонникам третій в розпалі бійки просто… привидівся?

Версій причин конфлікту наразі обговорюють дві. Перша – про контрабанду. Сутичка сталася у Краснопільському районі Сумської області, поблизу села Рясне, поруч з яким пролягає державний кордон України. Відбулося все близько 2 години ночі. На гугл-карті добре видно, що державний кордон пролягає через численні водойми, які одночасно знаходяться на території обох країн. І непоодинокими є випадки, коли через ці місцини і місцеві мешканці ходять в гості до родичів на суміжній території, і нелегали перетинають кордон, і контрабандисти везуть свій крам в той чи інший бік. Саме про переміщення матеріальних цінностей через державний кордон повз пункти пропуску, як про можливий привід перебування співробітників місцевого СБУ у цій місцевості глухої липневої ночі говорить інша версія. Саме її активно обговорюють соцмережеві конспірологи. Мовляв, ця частина кордону здавна приваблює контрабандистів. І не виключено, що деякі каравани перетинають кордон за сприяння когось з силовиків.

За другою розповсюдженою версією сбушники відпочивали та ловили рибу у місцевій водоймі. Але оскільки це прикордонна режимна зона, перебування там є обмеженим. І відпочинок з шашликами та риболовлею є забороненим. За цією версією, прикордонники під час патрулювання виявили компанію відпочивальників. І намагалися припинити порушення режиму. Але наштовхнулися на грубість службістів, які нібито почали вимахувати ксівами перед носами охоронців кордону. Все це переросло у конфлікт з застосуванням сили. Переможцями з якого вийшли саме відпочивальники.

В соцмережах обговорюють також особи затриманих сбушників, чиї імена нібито злили в публічний простір або з ДБР, або з МВС (до якого входить і Держприкордонслужба). Йдеться, якщо вірити цим даним, зовсім не про рядових співробітників, а про керівний склад управління СБУ у чині полковників-підполковників.

Наразі відомо, що співробітників СБУ, яких підозрюють у нападі на прикордонників, відправили під цілодобовий домашній арешт

Нардепи масово прогуляли засідання Верховної ради

Позачергове засідання парламенту 20 липня поставило антирекорд з відвідуваності – з 450 нардепів в сесійній залі зареєструвалися тільки 99. З них – 69 монобільшовиків, 12 з “Європейської солідарності”, 8 з “Батьківщини”, один з групи партії “За майбутнє”, троє з “Довіри”, двоє з “Голосу” і четверо позафракційних.

Про те, що “слуги” проігнорують це засідання було відомо заздалегідь, як і про те, що прогульникам нічого не буде.  Як пояснив у переддень засідання член регламентного комітету, “слуга” Павло Фролов, голосування на позачергових засіданнях не входять до розрахунку відсотку голосувань депутата для отримання “депутатських” виплат та зарплати, а тому більшість депутатів, найімовірніше, не прийде. І сам не прийшов.

До речі, чи знали ви, що, нардеп може безкарно прогулювати і основні засідання Ради, не тільки позачергові? І продовжуватиме отримувати зарплатню. Згідно із законом, підтриманим Верховною Радою у жовтні 2019 року, нардеп не отримує депутатські виплати якщо він пропустив без поважних причин вже більше ніж 30% голосувань в Раді або понад 50% засідань комітету, до складу якого його обрано. До речі, у червні таких нардепів – представників різних фракцій, було аж 78.

Читайте також: Куди наші політики гайнули у відпустку цього літа

В аеропорту Львова ноутбук підірвали як бомбу

Вранці 21 липня до поліції від працівників служби безпеки аеропорту “Львів” надійшло повідомлення, що на території аеропорту виявлено підозрілу сумку. Детектори підтвердили ймовірну наявність у ній вибухівки. Пасажирів евакуювали і замість них будівлю заповнили слідчі, вибухотехніки, кінологи та інші оперативні служби.

В результаті двогодинної спецоперації сумку обережно винесли за межі аеропорту і підірвали. А коли прийшли оглянути місце вибуху, то замість бомби знайшли рештки ноутбука.

Власницею його виявилась азіатка, яка летіла у Стамбул. Вона просто забула сумку і сіла на літак.Її ідентифікували, вивели з літака і допитали, після чого відпустили. Через інцидент літак до Стамбула затримали на три години і разом з власницею ноутбука, щоправда вже без ноутбука, він вилетів о 13:00.

Сайт Олімпіади-2020 відрізав Крим від України

На офіційному сайті Олімпійських ігор Україну на мапі відділили від окупованого Росією Криму. У розділі “розклад і результати”, де уболівальникам пропонують підтримати свою збірну “оплесками”, можна помітити, що Україна та Крим розділені межею.

Наразі карта з Україною на сайті Олімпіади виглядає так:

Міністерство закордонних справ України доручило посольствам України у Швейцарії та Японії розібратися з ситуацією навколо карти України, розміщеній на сайті Олімпійських ігор в Токіо.

Нагадаємо, що у лютому Японія з нагоди Дня кримського спротиву російській окупації заявила, що ніколи не визнає, що Крим належить Росії.

Мільйонний хабар в Харківській облраді

Ближче до кінця тижня стало відомо, що в Харкові детективи НАБУ проводять обшук у трьох депутатів обласної ради.  Як повідомило кореспондентові Depo.Харків джерело в депутатському корпусі Харківської обласної ради, обшуки ныбито проводили у голови Харківської обласної ради Артура Товмасяна (обраний від партії “Слуга народу”), заступника голови обласної ради Андрія Малиша (обраний від ОПЗЖ) і секретаря бюджетної комісії Харківської облради Сергія Гладкоскока (обраний від ОПЗЖ).

Причина проведення слідчих дій – нібито вимагання хабара за перепризначення на посаду з директора Обласного комунального спеціалізованого підприємства з виконання норм екологічної безпеки Сергія Шпаркого.

Невдовзі САП повідомила, що правоохоронці викрили заступника голови Харківської обласної ради та його спільника-адвоката на отриманні неправомірної вигоди у розмірі 1 млн 50 тис. грн.

“Встановлено, що за вказані кошти вищезазначені особи “обіцяли” залишити на посаді директора комунального підприємства. Заступника голови Харківської облради та його спільника було затримано після отримання останньої частини обумовлених коштів, а саме 350 тис. гривень”, – йдеться в повідомленні.

Голова облради Артур Товмасян у повідомленні САП не фігурує.

 



Related Post