Україна припинила авіасполучення з Білоруссю
Літак
Shutterstock

Українським авіакомпаніям і літакам буде заборонено виконувати польоти в повітряному просторі Білорусі

Україна припинила авіасполучення з Білоруссю через затримання в Мінську опозиціонера Романа Протасевича. Про це повідомляє “5 канал” із посиланням на повідомлення прем’єр-міністр України Дениса Шмигаля в Telegram.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд доручив також Мінінфраструктури, Державіаслужби та ДП “Украерорух” прийняти для цього необхідні заходи.

Українським авіакомпаніям і літакам буде заборонено виконувати польоти в повітряному просторі Білорусі.

“Ситуація з примусовою посадкою літака компанії Ryanair у Мінську є порушенням Конвенції про міжнародну цивільну авіацію. Рішення нашого уряду направлено на забезпечення безпеки польотів і пасажирів”, – заявив Шмигаль.

Нагадаємо, рішення було прийнято після того, як 23 травня в Мінську провели спецоперацію із примусовою посадкою пасажирського літака Ryanair. Унаслідок із літака зняли й затримали білоруського опозиційного блогера Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу. Світова спільнота, ЄС та НАТО назвали такі дії державним тероризмом і вимагають від Лукашенка звільнити політв’язня. У зв’язку з подією Україна припиняє пряме авіаційне сполучення з Республікою Білорусь. Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів у вівторок, 25 травня.