Відповідно до результатів дослідження вищої освіти у Східній Європі, проведеного аналітичним центром «Universitas 21», Україна посідає перші місця у рейтингах ВНЗ, проте за світовими рейтингами у перших трьох сотнях наша держава взагалі відсутня.

Про це заявив заступник голови Аграрної партії з регіонального розвитку, голова Київської регіональної партійної організації Олег Корбан 8-го червня під час конференції «Агроосвіта в США», організованої Державним університетом штату Луїзіана (LSU).

«Факт залишається фактом: в Україні якість аграрної освіти в період «пізнього» СРСР була вищою, оскільки методична база відповідала матеріальній. Нині ж матеріальна база суттєво відстає від сучасних технологій, а кращі науковці виїжджають працювати за кордон. Обсяги державного фінансування аграрних ВНЗ щороку зменшуються, часто навчальні заклади зіштовхуються з проблемою збереження за ними земельних ділянок. Недостатній професійний рівень викладацького складу та відкриття нових спеціальностей без необхідної технічної бази також уже стали сумними тенденціями. За таких умов не дивно, що зараз 40% великих аграрних компаній зазнають дефіциту кадрів», – зазначив Олег Корбан.

Щоб на виробництвах з’явились і ефективно запрацювали нові технології, потрібно, аби в аграрних вищих навчальних закладах уже готували спеціалістів, які знають, як із цими технологіями працювати, – впевнений заступник голови Аграрної партії з регіонального розвитку.

«Дуже важливо, що нині до розв’язання проблеми освіти долучається бізнес. Зокрема, сучасні освітні програми, що спеціалізуються на аграрній сфері, запроваджують додатковими курсами. Так, першопрохідцем у цьому є Національний університет біоресурсів і природокористування України, який ще 10 років тому ввів МBA-програми. Також у Києво-Могилянській бізнес-школі відкрито спеціалізовані приватні МВА-програми за аграрним напрямом. Однак за ними не зможуть навчати тисячі спеціалістів, необхідних аграрній галузі», – зауважив Олег Корбан.

Як наголосив політик, зараз в Україні важливо впроваджувати досвід США. Зокрема, за словами Олега Корбана, цінними стануть практики інноваційного процесу, що має відбуватися за спільною участю виробничих підприємств, науково-освітніх центрів, інноваційних фондів, дослідних інститутів та аграрних ВНЗ.

«Розвиток аграрної сфери неможливий і без продуманої кадрової політики в аграрній сфері. Окрім підготовки спеціалістів-практиків, потрібно готувати науковців, які здатні подолати проблеми та виклики XXI століття. Так, майже в усіх аграрних ВНЗ США студенти за власним бажанням можуть пройти дослідний курс та отримати сертифікат на право займатися науково-дослідною роботою. Впевнений, подібні речі варто практикувати і в Україні», – констатував Олег Корбан.

Нагадаємо, нині на базі Ради з питань освіти і науки Аграрної партії напрацьовують сучасні законодавчі ініціативи для перезавантаження освітньої системи. Доки влада ніяк не може скласти «пазлів» обіцяного поліпшення, найкращі фахівці в галузі освіти вже зараз розробляють план дій «знизу» для оновлення цієї сфери.

Враховуючи загрозливу ситуацію в освітній сфері, Рада з питань освіти і науки Аграрної партії готує звернення до вищих владних інстанцій із вимогою зупинити хаотичні дії чиновників, які вирішують долю сучасної освіти в Україні.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/06/EP4E5704-1024x683.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/06/EP4E5704-150x150.jpgadminЕкономікаОсвітаПодіїПолітикаСуспільствоАграрна Партія України,Олег КорбанВідповідно до результатів дослідження вищої освіти у Східній Європі, проведеного аналітичним центром «Universitas 21», Україна посідає перші місця у рейтингах ВНЗ, проте за світовими рейтингами у перших трьох сотнях наша держава взагалі відсутня. Про це заявив заступник голови Аграрної партії з регіонального розвитку, голова Київської регіональної партійної організації Олег Корбан...| Київської області та України | Kiev Time