Із покращенням погодних умов українські аграрії розпочали сіяти ярі зернові. Так, на початок квітня вже засіяно перші 4,9 тис.га зернових та зернобобових культур у Херсонській та Миколаївській областях. За прогнозами, підвищення температури до +15…+20 градусів у найближчі 10 днів буде сприяти активізації посіву практично по всій Україні.

Про це йшлося 3 квітня під час прес-конференції “Аграрна весна: поточні виклики та перспективи галузі” за участю першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка та начальника відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяни Адаменко. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

“На сьогодні маємо всі погодні та ресурсні умови для успішного проведення посівної кампанії. Зокрема, аграрії на 100% забезпечені насінням, на 101% – азотними добривами, у достатній кількості – засобами захисту рослин та паливом.”, – зазначив Максим Мартинюк.

Він додав, що цією весною ярими зерновими та зернобобовими культурами планується засіяти 7,4 млн. га із структурою посівів на рівні минулого року. Можливі невеликі коливання, пов’язані з погодними умовами, процесами сівозмін, рентабельності у межах 5-10% за всіма культурами.

У свою чергу Тетяна Адаменко відмітила, що цьогорічний березень був одним із найбільш вологих за останні десять років і гарна зволоженість ґрунтів є сприятливим ресурсом для вегетації культур.

“Від сьогодні починається період гарної погоди, коли буде тепло, ясно і вітряно – і більша частина території України буде готова до масової сівби ранніх ярих зернових культур.”, – повідомила начальник відділу агрометеорології.

Окрім того, перший заступник Міністра Максим Мартинюк підкреслив, що для фермерів зараз актуально скористатися преференціями державної підтримки щодо отримання компенсації 80% вартості насіння української селекції та 40% вартості техніки у рамках програми розвитку фермерства та кооперації (1 млрд.грн.). Також у цьому місяці розпочнуть діяти програми з розвитку садівництва (300 млн.грн.) та підтримки тваринництва, яке визначено пріоритетним напрямом (спрямовано 4 млрд.грн). Програма здешевлення сільгосптехніки (1 млрд.грн.) вже розпочалась.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/Amazone_C-Drill_3000_Werktuigendagen_2009-800x445-707x400.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/Amazone_C-Drill_3000_Werktuigendagen_2009-800x445-707x400-150x150.jpgКиївTimeСуспільствоагросфера,Максим Мартинюк,посівна кампанія,УкраїнаІз покращенням погодних умов українські аграрії розпочали сіяти ярі зернові. Так, на початок квітня вже засіяно перші 4,9 тис.га зернових та зернобобових культур у Херсонській та Миколаївській областях. За прогнозами, підвищення температури до +15…+20 градусів у найближчі 10 днів буде сприяти активізації посіву практично по всій Україні. Про це йшлося...| Київської області та України | Kiev Time