Пн. Бер 24th, 2025

В Україні відкрився українсько-білоруський хаб

В Україні відкрився українсько-білоруський хабВ Україні відкрився українсько-білоруський хаб

11 травня о 14:30 на Мультимедійній платформі іномовлення України Укрінформ відбулася прес-конференція на тему: «Відкриття українсько-білоруського хабу».

Організаторами прес-конференції виступили ГО «Сустрэча. Воля до справедливості» та ГО «Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод».

У заході прийняли участь:

• Юрій Федоренко – керівник ГО «Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод», головний редактор сайту «Матриця свободи»;

• Іван Фурсенко – радник Асоціації міст України, радник Української асоціації районних та обласних рад;

• Ірина Лукашенко – білоруська активістка, волонтерка;

• Альона Жаркевіч – білоруська активістка;

• Тетяна Мартинова – політична блогерка, засновниця руху «Досить боятися!».

На початку прес-конференції Юрій Федоренко, модератор заходу, наголосив на тому, що справжні білоруси з самого початку повномасштабної російської агресії проти України не залишилися байдужими і з перших днів війни розпочали активно допомагати українцям у боротьбі зі спільним ворогом – путінською росією. Окрім тих, хто зі зброєю в руках став на захист України, багато хто з білорусів приєднався до потужного волонтерського руху, допомагаючи як бійцям, так і постраждалим від тимчасової окупації.

Другий рік кривавої повноцінної агресії росії проти України вимагає формалізації відносин та взаємодії української держави та суспільства з білорусами, які боряться проти режиму лукашенка та російської окупації їхньої країни.

Головними напрямками роботи створеного Хабу Юрій Федоренко вважає допомогу ЗСУ та білоруським добровольцям на передовій, створення дієвих «дорожніх карт» з юридичного забезпечення повноцінного життя білорусів на території України та спрямування уваги на питання самоідентифікації дітей Білорусі шляхом інтеграції їх у інформаційний простір України.

Білоруська активістка Альона Жаркевіч акцентувала увагу присутніх на тому факті, що зараз, коли спільний для білорусів і українців ворог веде криваву війну на території України, у інформаційному просторі дуже мало інформації про участь у боротьбі з агресором білорусів, які пліч о пліч з українцями виборюють своє право на свободу та незалежність. На думку активістки, створення Хабу зможе допомогти у вирішенні цього питання.

З такою думкою погодився Іван Фурсенко, додавши, що зараз серед українців має місце досить складне відношення до Білорусі, як до країни, з якої путінська орда завдала перших ударів та тимчасово окупувала частину Київщини та Чернігівщини, на яких скоїла страшні злочини проти мирних українців. Він впевнений, що для більшості білорусів єдиною мрією є демократична Білорусь у складі Балто-Чорноморського союзу.

Політична блогерка Тетяна Мартинова, понад 80% читачів якої складають білоруси вважає, що Хаб стане тими «дверима, які завжди будуть відкриті для спілкування» і завдяки яким, кожен білорус, який хоче зробити свій внесок у перемогу над спільним ворогом, зможе додати свої зусилля до спільного прагнення перемоги над путінською росією.

Ірина Лукашенко запросила усіх присутніх приєднатися до заходів, які пройдуть 21 травня, в День політв’язнів Білорусі. Вона впевнена у тому, що спільна робота об’єднає усіх небайдужих.

Російський опозиціонер, політик, Андрій Сидельніков, який був присутній на прес-конференції, високо оцінив створення українсько-білоруського хабу, назвавши його тим, чого не вистачало з самого початку боротьбі з російською агресією. Білоруси в Україні потребують підтримки, тому налагодження системної взаємодії суттєво посилить синергетичне поєднання прагнень до свободи та перемоги всіх народів, що страждають від путінської агресії.

Олексій Толкачов, громадський діяч, правознавець, фундатор БФ «Омріяна Країна», наголосив на тому, що українцям потрібна амбітна мрія, розуміння того, як все «потрібно організувати після нашої Перемоги». Нажаль, зараз відсутня офіційна стратегія післявоєнного існування, у тому числі і для Білорусі, яка окупована ворогом, але залишається по-за інтересами України, не зважаючи на те, що настрої білоруського суспільства відрізняються від ворожих настроїв більшості росіян. Створення українсько-білоруського хабу повинно стати «тим місточком, що поєднає дві нації».

Представниця Адвокатського об’єднання “Barristers” пообіцяла від імені свої компанії залучитися до роботи українсько-білоруського хабу та надавати юридичну підтримку та допомогу усім білорусам, хто її потребує не тільки на території України, а й у країнах ЄС.

Наприкінці зустрічі організатори запросили гостей прес-конференції на неофіційне відкриття українсько-білоруського хабу за адресою вул. Єреванська, 30, для більш тісного спілкування «за чаєм та смаколиками». Також була анонсована публічна зустріч з представниками семи «білоруських домів» з країн ЄС, яка найближчим часом відбудеться на Мультимедійній платформі іномовлення України Укрінформ.

Джерело: https://censor.net/ua/b3417816



Related Post