Ср. Чер 12th, 2024

Військовий з авторитарними поглядами, якого розшукують в “ЛНР”: Хто такий Валерій Залужний, який став новим головнокомандувачем ЗСУ

Лип29,2021

Фото: Facebook Валерія Залужного

Як відомо, у Хомчака був давній конфлікт з очільником Міноборони Андрієм Тараном, і хоча більшість пророкували відставку останнього, на посаді замінили саме головнокомандувача ЗСУ.

Depo.ua розповідає, що відомо про Валерія Залужного, який розпочав військову кар’єру ще наприкінці 90-х років.

Біографія Валерія Залужного

Народився 8 липня 1973 у м. Новоград-Волинський Житомирської області у родині робітників. У 1989 році закінчив міську школу №9 й вступив до Новоград-Волинського машинобудівного технікуму, який закінчив у 1993 році з відзнакою.

У 1997 році Залужний закінчив загальновійськовий факультет Одеського вищого об’єднаного командного училища.

Через 10 років після випуску з училища Залужний з золотою медаллю закінчив Національну Академію оборони України.

Військова кар’єра Залужного

Бойовий генерал пройшов усі щаблі військової служби: командир взводу, командир навчального взводу, командир бойового взводу, командир навчальної роти, командир роти курсантів, командир батальйону.

У 2007 році його призначили начальником штабу – першим заступником командира 24-ї окремої механізованої бригади у Яворові Львівської області, а через ще два роки – командиром 51-ї окремої механізованої бригади.

Генерал-майора Залужний отримав 23 серпня 2017 року, разом з іншими 35 кращими українськими офіцерами Збройних сил України. Тоді ж його призначили начальником штабу – першим заступником командувача військ оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних сил України.

Вже через рік він стає начальником Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ – першим заступником Командувача об’єднаних сил.

9 грудня 2019 року Залужного призначили командувачем Оперативного командування “Північ”.

“Хист до військової справи з’явився у нього ще в ранньому дитинстві: майже на всіх світлинах того часу в хлопчика стройова стійка, в руках — обов’язково іграшковий автомат або пістолет, напрочуд серйозне та зосереджене, як для дитини, обличчя”, – так писали ЗМІ про Залужного, коли він був ще командиром 51-ої Волинської окремої механізованої бригади, начальником Володимир-Волинського військового гарнізону.

Сім’я й особисте життя Валерія Залужного

Новий головнокомандувач ЗСУ має дружину Олену.

Інформація про те, чи мають вони спільних дітей, відсутня. Однак, судячи із соцмереж, можна зробити висновок, що Залужний має доньку Христину.

У дружини Залужного від попереднього шлюбу є донька Аріна. У Залужного є молодший брат Артур, який, за його прикладом, також став військовим.

Життєві принципи нового головнокомандувача ЗСУ

Як розповідав сам Залужний у ЗМІ ще у 2010 році, у людях, зокрема військовослужбовцях, він цінує чесність і порядність.

“Адже військовослужбовцем бути нелегко хоча б тому, що твоя доля не залежить від тебе самого. Приміром, 1000-1500 твоїх підлеглих можуть в один момент докорінно змінити твою долю. А тому людям, з якими служиш, хочеться довіряти, відповідно, прагнеш, аби вони довіряли тобі. Відтак, порядність і чесність — риси, якими неодмінно повинен володіти військовослужбовець, тим паче — офіцер”, – зауважував він.

Крім того, на думку Залужного, він непогано розбирається в людях. Військовий зауважував, що в армії за визначенням панує єдиноначальність.

“Командир може бути яким завгодно: подобатися підлеглим чи ні, ухвалювати як правильне, так і невірне, на їхню думку, рішення. Але його наказ має бути для них законом, виконання поставлених командиром вимог — першочерговим завданням для особового складу. А вже потім, як зазначено у військовому статуті, підлеглому дається право обговорити виконане, порозмірковувати: чи правильно він учинив, чи вірно виконав поставлену перед ним задачу”, – наголошував він.

Залужний також додавав, що притримується дещо авторитарного принципу керівництва, але завжди чітко розмежовує службові й особисті стосунки.

“На першому місці для мене завжди людина: офіцер, сержант, солдат. Ніколи не переступав і не переступлю через підлеглого та його гідність”, – переконував він.

Що казав Залужний про армію

Ще у вже далекому 2010 році Залужний наголошував на проблемах Збройних сил України.

“Армії зараз дуже нелегко, вона певною мірою покинута напризволяще: виживаємо шляхом того, що в когось щось просимо, з кимось домовляємося, одним словом — викручуємося, як можемо. А так, безперечно, бути не повинно. Попри дуже складні умови, в яких нині перебуває українська армія, ми не підіймаємо руки догори й не кажемо: “Вибачайте, в нас немає найнеобхіднішого, ми нічого робити не будемо…”. Несемо службу, працюємо на результат, адже успіху досягає той, хто здатний діяти за будь-яких умов”, – казав він.

Залужний переконував, що “хай там як, а я вірю в те, що українські Збройні сили будуть”. На його думку, основною ж складовою успішного функціонування української армії є офіцери.

“Вони, я впевнений, служитимуть до кращих часів, коли зможуть передати молодому поколінню свої звання, вміння та навички. Взагалі, офіцери виконують в організмі армії, так би мовити, роль серця: підтримують її боєздатність, перебудовують, розвивають, якщо виникає потреба, її сильні та не дуже сторони, готують собі наступників. Усе це — заради процвітання Збройних сил України”, – казав він.

Як відпочиває Залужний

Розповідав новий головнокомандувач і про те, як любить проводити дозвілля.

“У мене ще з піонерських часів залишилася пристрасть до подорожей, як правило, піших: одягаю спортивний костюм і йду знайомитися з містом. 

Судячи зі світлин Залужного у Facebook, вони з дружиною полюбляють їздити Україною.

Чим володіє та на чому їздить новий головнокомандувач ЗСУ

Згідно з декларацією Залужного за 2020 рік, на нього не записана жодна нерухомість, однак його дружина Олена має житловий будинок в смт Овідіополь на Одещині площею 62,9 кв.м та одразу чотири земельні ділянки у тому ж смт загальною площею 4,7 кв.м.

Пересувається Залужний на Chery Tiggo T11 2010 року випуску, а його дружина має NISSAN PATROL 2005.

Торік він заробив понад 560 тисяч гривень, а також отримав майже 7,5 тисяч соціальної державної допомоги. Його дружина заробила 584 тисячі та отримала понад 12 тисяч доходу від оренди майна, а також п’ять тисяч гривень страхових виплат. 

Чому Залужного розшукує “прокуратура ЛНР”

У 2019 році так звана “Генеральна прокуратура Луганської народної республіки” оголосила Залужного в розшук. Окупанти звинуватили генерал-майора у геноциді та застосуванні заборонених засобів і методів ведення війни.

Якої думки військові про призначення Залужного

Здебільшого відгуки станом на зараз – цілком позитивні. Його називають хорошим військовим, правильним офіцером, патріотом і чесною людиною. Щоправда, є й ті, хто закликає не поспішати з висновками, й ті, хто називає Залужного другом і соратником Олексія Арестовича. Інші називають цю інформацію брудним фейком.

Загалом же усі коментатори сходяться на тому, що в будь-якому разі Валерій Залужний – це краще, ніж Хомчак.

Компромату на цього офіцера або нема, або принаймні поки що він глибоко прихований.Related Post