23 червня 2017 року в Українській національній інформаційній агенції “Укрінформ” відбулися відкриті слухання щодо перегляду тарифу на відпуск електричної енергії через збільшення суми фінансування інвестиційної програми на 2017 рік для ТОВ “Євро-Реконструкція”.

В заході взяли участь представники громади дніпровського і дарницького районів міста Києва, посадові особи відповідних райдержадміністрацій і київської міської державної адміністрації, а також провідні експерти у сферах енергетики та екології.

Зазначене обговорення відбулося на вимогу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яка найближчим часом переглядатиме тариф на відпуск електричної енергії для ТОВ “Євро-Реконструкція”, що є оператором Дарницької ТЕЦ в місті Києві. Планується збільшити діючий тариф 166,49 коп/кВт·год на 4,4% до величини 175,52 коп/кВт·год, що все одно є найнижчим тарифом на електроенергію серед усіх теплоелектроцентралей України.

Нині ТОВ “Євро-Реконструкція” всю вироблену електроенергію в обсязі близько 830 коп/кВт·год в рік відпускає ДП “Енергоринок”, що в балансі Об’єднаної енергетичної системи України складає лише 0,52%. Отже зазначене збільшення відпускного тарифу в загальній вартості виробництва електричної енергії в Україні в 2017 році складе лише 0,03%. НКРЕКП переглядає кінцевий роздрібний тариф на електроенергію для всіх споживачів лише у випадку перевищення цього показника на 5% оптової ринкової ціни на електроенергію. Отже збільшення відпускного тарифу на електроенергію для ТОВ “Євро-Реконструкція”, що очікується, жодним чином не вплине на показники в платіжках будь-яких споживачів України.

Зазначене підвищення тарифу на електроенергію необхідне для збільшення суми фінансування інвестиційної програми ТОВ “Євро-Реконструкція” на 2017 рік, що передбачає початок масштабної реконструкції системи очищення димових газів на теплоелектроцентралі, що розташована посеред житлової забудови Києва. Поетапне будівництво сучасних потужних електрофільтрів на кожному котлоагрегаті дозволить зменшити викиди в атмосферу твердих частинок відходів спалювання вугілля майже в 20 разів. Цей показник буде відповідати Директиві 2010/75/ЄС Європейського парламенту та Ради від 24.11.2010, що вимагає від теплоелектростанцій зменшення викидів пилу до 50 мг/м3.

Реконструкція газоочисного обладнання котлоагрегатів Дарницької ТЕЦ є безумовно дуже важливою з точки зору екологічної безпеки не тільки для людей, які проживають поруч із ТЕЦ, а й для усіх киян. Встановлення сучасних електрофільтрів не тільки знизить кількість викидів в повітря, а й припинить використання дніпровської води для видалення золи і шлаків.

Дуже важливо, що зазначені інвестиції не стануть тягарем для споживачів ТОВ “Євро-Реконструкція”, оскільки НКРЕКП принципово не закладає їх у тарифи на тепло і гарячу воду для населення. Незначне збільшення тарифу на відпуск електроенергії від Дарницької ТЕЦ жодним чином не підвищить оплату за електроенергію для жителів зони її обслуговування.

ТОВ “Євро-Реконструкція” є надійним постачальником тепла і гарячої води майже для 300 тисяч мешканців Дарницького і Дніпровського районів Києва. Дарницька ТЕЦ опалює понад 4,5 мільйонів квадратних метрів площі в 1036 будинках та 120 школах і медичних закладах. Наявність в межах Києва власного потужного джерела електроенергії є гарантією стабільного електропостачання всієї столиці.

Повідомляє: 24 канал