З 15 липня у столиці України підвищать вартість проїзду в метро та громадському транспорті.
Як піднімуть ціни
Відповідно до розпорядження КМДА, ціни на проїзд у київських автобусах, тролейбусах, трамваях та фунікулері підвищать на 1 гривню. За одну поїздку доведеться заплатити 4 гривні.
Вартість одного жетона у метро з 15 липня становитиме 5 гривень.
Втім, власникам пластикових карток вдасться дещо заощадити на поїздках у метро. При поповнені картки на від 10 до 19 поїздок вартість 1 жетона становитиме 4,9 грн, а на 50 поїздок – 4,5 гривні. Проїзд за проїзними квитками становитиме від 3,87 грн залежно від типу проїзного.
Планується, що вартість разового квитка на міську електричку становитиме 7 гривень.
Тим часом єдиний разовий проїзний квиток на міську електричку і трамваї № 4, 5 або автобуси № 59, 60, 61 можна буде придбати за 7 гривень.
З чим пов’язано підвищення цін
Як пояснили у столичній адміністрації, ціни на проїзд підвищать для підтримки муніципальних столичних підприємств.
Адже за останні 2 роки ціна на електроенергію зросла в 4,6 рази, а також для українців у 2,6 рази підвищили мінімальну зарплату. При цьому зросла також вартість пального, води та запчастин.
Таким чином збільшення тарифів дозволить покрити лише затрати на електроенергію та компенсувати витрати на заробітну плату працівникам.
Тарифи могли б бути ще вищими
Радник першого заступника голови КМДА із питань цінової політики Василь Яструбинський зауважив, що спеціалісти вирахували економічно обґрунтований тариф.
Відповідно до розрахунків, проїзд у метро повинен був становити 6,64 грн, а у наземному транспорті – 6,91 грн.
Однак ціни на проїзд для громадян підвищили лише частково, а іншу частину витрат оплатять з бюджету.
Генеральний директор КП “Київпастранс” Дмитро Левченко пояснив, що обгрунтовані тарифи також передбачали б підвищення вартості проїзду міською електричкою до 15,39 грн.
За його словами, вартість проїзного квитка складається з собівартості перевезення. Вона включає такі показники, як заробітна плата, паливно-мастильні матеріали, електроенергія, обслуговування та ремонт рухомого складу. Значне підвищення вартості цих складових і призвело до збільшення собівартості однієї поїздки.
Джерело: Еспресо