Відповідну постанову ухвалив Кабмін 2 лютого. З понеділка українці у віці від 14 до 18 років зможуть витратити 1000 грн в рамках програми єПідтримка не лише на придбання книжок, послуг у сфері культури, спорту чи пасажирських перевезень, але й на освітні послуги, дитячі позашкільні гуртки, перебування в літньому чи спортивному дитячому таборі, спортивні товари (ковзани, лижі, туристичне приладдя), канцтовари, шкільне приладдя.

Нагадаємо, що раніше заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін закликав активніше робити щеплення у цій віковій групі. «З огляду на те, що Омікрон поширюється доволі швидко і в тому числі у цій віковій групі, я б рекомендував усім батькам стимулювати своїх 14-18-річних дітей максимально швидко щепитися», – сказав він в інтерв’ю ЛігаLife.

В інтерв’ю Суспільному лікарка-епідеміологиня Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 у Києві Наталя Шершень відзначила, що вакцинація дитячого населення необхідна, щоб зупинити пандемію. «Діти є основним можливим фактором у розповсюдженні. Тому для того, щоб зупинити розповсюдження коронавірусної хвороби і є така практика вакцинувати дитяче населення», — наголосила Шершень.

Чи ефективна вакцина для підлітків?

Згідно дослідження, опублікованого в The New England Journal of Medicine, вакцина Pfizer на 90% ефективно запобігає зараженню COVID-19 серед підлітків 12-18 років. Науковці також встановили, що Pfizer здатна захистити підлітків від симптоматичного перебігу хвороби на 93%.

Пізніше, компанія-розробник вакцини Pfizer оприлюднили результати власного дослідження, дані для якого збиралися з листопада 2020 по вересень 2021 року. “Це перші та єдині розкриті довгострокові дані, які демонструють безпеку та ефективність вакцини проти COVID-19 у людей у віці з 12 до 15 років”, – заявив Угур Шахін, генеральний директор та співзасновник компанії BioNTech.

Оновлені результати третьої фази дослідження свідчать, що дві дози вакцини на 100% ефективно захищають дітей у віці 12-15 років від COVID-19 та сприяє формуванню міцного довгострокового імунітету.

Чи можливі побічні дії?

Більше двох третин побічних реакцій після першої вакцинації проти ковіду та більше половини після другої виникають через самонавіювання та очікування поганого самопочуття – ефект ноцебо (протилежність до плацебо). Такий висновок зробили науковці з Німеччини та США. Дослідження опубліковане в журналі JAMA Network Open.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2021/04/Vladi-znadobytsya-shhonajmenshe-visim-rokiv-na-vaktsynatsiyu-ukrayintsiv-Goncharenko.pnghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2021/04/Vladi-znadobytsya-shhonajmenshe-visim-rokiv-na-vaktsynatsiyu-ukrayintsiv-Goncharenko-150x150.pngTimeKievВладаСуспільствоCOVID-19,щепленняВідповідну постанову ухвалив Кабмін 2 лютого. З понеділка українці у віці від 14 до 18 років зможуть витратити 1000 грн в рамках програми єПідтримка не лише на придбання книжок, послуг у сфері культури, спорту чи пасажирських перевезень, але й на освітні послуги, дитячі позашкільні гуртки, перебування в літньому чи...| Київської області та України | Kiev Time