Чт. Кві 25th, 2024

Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма “Прогрес” спільно з київськими вченими розробляє інноваційне рішення для захисту вітчизняних бойових броньованих машин.

Про це повідомляє Military Navigator.

Часті випадки застосування бойовиками в районі АТО новітніх боєприпасів з термоуміцьнюваним сердечником калібру 12,7 і 14,5 мм, які мають високу ступінь бронепробиття, вимагають від наших вчених і конструкторів прискорити роботу в напрямку підвищення балістичної захищеності вітчизняних бойових броньованих машин (ББМ) .

Тому, досить перспективним видається спільний проект компанії “Прогрес”, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Навчально-наукового центру “Фізико-хімічне матеріалознавство” НАН України з розробки навісної керамополімерної бронепанелі для додаткового захисту ББМ від ураження крупнокаліберними бронебійними патронами калібру 12,7 мм і 14,5 мм.

Робота виконується на підставі технічного завдання одного з провідних вітчизняних підприємств – розробників бронетехніки.

Бронепанелі виготовляються виключно з вітчизняних матеріалів за спеціально розробленою технологією. У якості дискретного керамічного шару застосовується корунд (мінерал, кристалічний оксид алюмінію).

Представник компанії “Прогрес” розповів, що зараз виготовлено кілька варіантів захисних елементів, які випробовували за програмою і методиками підприємства-замовника. Результати балістичних випробувань підтвердили здатність бронепанелі стримувати кулі калібру 12,7 і 14,5 мм. Також під час польових випробувань була підтверджена їх висока ремонтопридатність. Адже пошкоджені в результаті попадання кулі дискретні керамічні елементи легко замінюються новими, які заливають спеціальним розчином. Він швидко твердне і вже через 10-20 хвилин відремонтована захисна панель готова до подальшого використання.

Надалі наявність різних зразків бронепанелі дозволить, в залежності від виконуваних завдань, бронювати ББМ по різним класам захисту. Завдяки модульному підходу в побудові бронювання, робити з заміни панелей стануть можливими оперативно навіть у польових умовах.

Виробник розраховує до кінця цього року доопрацювати та подати бронепанелі на визначальні відомчі випробування в оборонне відомство. Також планується налагодити серійне виробництво навісних керамополімерних бронепанелей для додаткового захисту вітчизняних бойових броньованих машин.



Related Post