На створення освітнього простору у початковій школі, де з 1 вересня навчання здійснюватиметься за новим стандартом, держава виділить субвенцію у розмірі майже мільярд гривень.

Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час освітньої панелі розширеної урядової наради у Вінниці, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

“Вчора уряд прийняв постанову, що регулює використання освітньої субвенції на Нову українську школу. 998,7 млн.грн., тобто майже мільярд гривень, з цієї субвенції піде саме на створення нового освітнього простору. Постановою передбачено, що 40% цієї суми піде на закупівлю дидактичних матеріалів для 1 класу. Ще 40% коштів буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ. Та 20% субвенції має бути використано на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів НУШ”, – сказала Гриневич.

Вона додала, що ці кошти можна буде використати лише на засадах співфінансування з місцевих бюджетів.

Міністерство розробило методичні рекомендації, яким чином має бути влаштований освітній простір у Новій українській школі.

Зокрема, має бути 8 навчальних осередків:

1 – навчально-пізнавальна діяльність (з партами/столами);

2 – змінні тематичні осередки (дошки/фліп-чарти/стенди для діаграм з ключовими ідеями);

3 – ігри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор);

4 – художньо-творча діяльність (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт);

5 – куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами, акваріум);

6 – відпочинок (з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям);

7 – дитяча класна бібліотечка;

8 – осередок вчителя (стіл, стілець, комп’ютер, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо).

У цих рекомендаціях також є застереження щодо безпеки, зовнішнього вигляду та мобільності обладнання.

Для дітей школа ранього розвитку Київ.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/961719abfa60c5dac500c1eb04aa84da-707x400.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/961719abfa60c5dac500c1eb04aa84da-707x400-150x150.jpgКиївTimeОсвітаСуспільстводіти,Лілія Гриневич,Міносвіти,Нова українська школа,Реформа,школаНа створення освітнього простору у початковій школі, де з 1 вересня навчання здійснюватиметься за новим стандартом, держава виділить субвенцію у розмірі майже мільярд гривень. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час освітньої панелі розширеної урядової наради у Вінниці, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки. 'Вчора уряд прийняв...| Київської області та України | Kiev Time