Вже сьогодні світ може дізнатися подробиці угоди між Німеччиною та США щодо російського газогону “Північний потік – 2” та можливих компенсацій Україні за його введення в експлуатацію

Фото: EPA

Поки Україна у передчутті, іноземні ЗМІ, із посиланням на джерела, публікують начебто подробиці угоди. Depo.ua зібрав основні оприлюднені версії.

Зокрема, за даними The Wall Street Journal за зняття американських санкцій Німеччина розплатиться інвестиціями в українську енергетику та надаватиме Києву дипломатичну допомогу.

Як зазначають Reuters, Ангела Меркель та Джо Байден зійшлися на тому, що “Москві не можна дозволяти використовувати енергію як зброю проти сусідів”. Хоча таке формулювання звучить абстрактно і може прикривати будь-яке рішення. Тим паче, що за словами джерел агентства, угода між сторонами унеможливлює відновлення Вашингтоном санкцій щодо газогону.

Знову ж таки, Німеччина пропонуватиме Україні збільшені інвестиції в енергетику. Втім, не уточнюється, чи йдеться про державну фінансову участь, чи про сприяння у залученні приватних компаній.

У Politico стверджують, що адміністрація Байдена вже зараз просить Україну сидіти тихо і не обурюватися діями союзників, від чого в Україні, звісно, не в захваті.

“Американські чиновники заявили, що відмовились від зупинки “Північного потоку-2″, і зараз намагаються стримувати збитки, уклавши велику угоду з Німеччиною”, – йдеться у публікації.

Україну начебто застерігають, що опір може зашкодити відносинам між Києвом та Вашингтом, а також, що українці не повинні обговорювати ситуацію з американськими конгресменами. Втім, за даними інших співрозмовників, таке формулювання – надто топорне і насправді у ситуації більше нюансів. Якщо ж це топорне формулювання – реальне, така стратегія сторін щодо України схожа на шантаж.

Зазначимо, раніше стало відомо, що конгресмени, які підтримують Україну, виступили проти угоди США з Німеччиною щодо “Північного потоку-2”. При цьому, за однією з версій, візит Володимира Зеленського до Вашингтона перенесли саме тому, що не хотіли, аби українська делегація спілкувалася з конгресменами. А нова призначена дата припадатиме на період канікул у Конгресі.

Додамо, що раніше говорили про домовленості між Німеччиною та Україною у вигляді 10-річного транзитного контракту з Росією. Начебто Берлін гарантуватиме, що Москва його не порушить, хоча такий сценарій видається сумнівним. Хоча за даними Bloomberg серед можливих варіантів впливу на Кремль – загальноєвропейські санкції, зокрема, у сфері експорту енергоносіїв.

“Говорили навмисно неоднозначно, оскільки не хотіли давати Росії дорожню карту свого реагування на будь-яку злісну поведінку”, –  сказав співрозмовник видання, що не побажав назватися.

Втім, якщо Берлін всіляко промотував запуск “Північного потоку – 2” попри агресивну політику Росії, припускати радикальні дії у зазначеній сфері вкрай складно.

Ще один озвучений напрямок компенсацій – сприяння Німеччини у створенні нового інвестиційного фонду щодо розвитку водневої енергетики.

Ідея про перетворення України на світового експортера водню з подачі Ангели Меркель звучить в інформпросторі вже понад місяць. Втім, перспективи її втілення видаються туманними, адже в Україні немає достатніх потужностей сонячної та вітрової генерації, які б дозволили розвивати цей напрямок у екологічно прийнятному для Європи руслі.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2021/07/chim-obernut-sya-dlya-ukra-ni-domovlenost-merkel-baydena-vers-zm-1.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2021/07/chim-obernut-sya-dlya-ukra-ni-domovlenost-merkel-baydena-vers-zm-1-150x150.jpgadminПолітикаВже сьогодні світ може дізнатися подробиці угоди між Німеччиною та США щодо російського газогону 'Північний потік – 2' та можливих компенсацій Україні за його введення в експлуатацію Фото: EPA Поки Україна у передчутті, іноземні ЗМІ, із посиланням на джерела, публікують начебто подробиці угоди. Depo.ua зібрав основні оприлюднені версії. Зокрема, за даними The Wall Street...| Київської області та України | Kiev Time