Сб. Лип 20th, 2024

Швейцарія підтримала створення спецтрибуналу щодо розслідування злочину агресії росії

ШвейцаріяШвейцарія

Швейцарія заявила про свою підтримку створення спеціального трибуналу для розгляду злочину агресії рф проти України.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ Швейцарії.

Швейцарія підтвердила своє членство в основній групі країн, які виступають за створення такого трибуналу. Швейцарія твердо переконана, що агресія проти України не повинна залишитися безкарною.

За останні місяці ця ініціатива отримала підтримку 38 країн (Франції, Німеччини, Норвегії, Гватемали, Японії, Канади та інших).

Ідею створення такого трибуналу публічно підтримали також Україна, ЄС і Нідерланди.

Спецтрибунал

Спецтрибунали можуть бути створені для розгляду справ, пов’язаних з воєнними злочинами, злочинами проти людяності. Також справ, пов’язаними з тероризмом або іншими видами злочинності, які вимагають особливої уваги та експертизи. Такі трибунали можуть мати міжнародний характер. Вони можуть бути створені за рішенням міжнародних організацій, урядів країн чи на підставі рішень ООН.

Прикладом може бути Міжнародний трибунал для колишньої Югославії (МТКЮ), який був створений для розслідування і судового переслідування осіб, відповідальних за серйозні порушення міжнародного гуманітарного права під час конфліктів на території колишньої Югославії.

Створення спеціального трибуналу для розгляду воєнних злочинів є важливим інструментом міжнародної правосудності та визнанням потреби відповідальності за серйозні порушення міжнародного гуманітарного права. Такі трибунали можуть бути утворені для розгляду конкретних конфліктів або ситуацій, де були скоєні важкі порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права.Related Post