Європарламент сьогодні ухвалив резолюцію щодо білорусі, де заявив, що білоруський режим має припинити придушення інакодумців, а Євросоюзу необхідно розширити санкції проти мінська, як і підготувати судові справи проти білоруських чиновників, причетних до порушень прав людини.

Зокрема, у резолюції була згадка про співучасть білорусі в агресії рф проти України.

“Закликаючи до звільнення та виплати компенсацій усім несправедливо ув’язненим, парламент знову заявляє про своє рішуче засудження участі білорусі у війні росії проти України. Посилаючись на білоруський режим як на співучасника російського державного спонсорства тероризму, євродепутати висловили розчарування тим, що країна не була включена до нещодавнього 10-го пакету санкцій ЄС проти росії. Вони хочуть жорстких обмежувальних заходів щодо мінська, що включають, зокрема, включення калійної галузі до санкційного списку ЄС, оскільки вона є основним джерелом доходів білоруського режиму”, – зазначається у повідомленні Європарламенту за підсумками голосування.

При цьому журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк у Twitter додав, щоу резолюції щодо білорусі, яка не має обов’язкової сили, Європарламент “висловлює жаль з приводу недавнього візиту до мінська міністра закордонних справ Угорщини Сійярто і засуджує МОК за дозвіл білоруським спортсменам брати участь у кваліфікації до Олімпійських ігор – 2024 під нейтральним прапором”.