Пам’ятник “Козацький хрест пам’яті загиблих воїнів АТО” створено за ініціативи Координаційної ради Спілки ветеранів АТО Харківської області. 

14 січня в сквері Тараса Шевченка міста Куп’янська об 11-30 буде відкрито перший в Харківський області Козацький хрест пам’яті воїнів, загиблих в зоні проведення АТО. Він стане символом героїзму наших воїнів-захисників, нагадуванням про те, що війна точиться не в зведеннях новин в телевізорі та комп’ютері, а зовсім поруч і торкається кожного.

Наразі в Україні встановлено 19 пам’ятних козацьких хрестів,  до встановлення готуються ще 15.

Традиція встановлювати Козацькі хрести на честь загиблих за Україну героїв існує здавна. Ця форма вшанування має глибоке коріння в національній воїнській традиції. Козацький хрест зображувався на печатках, прапорах та гербах Війська Запорізького.

Нині козацький хрест є емблемою Збройних сил України, Прикордонної служби України, Служби безпеки України. Саме Козацький хрест зображено на багатьох Державних нагородах України – ордені Богдана Хмельницького, ордені Данила Галицького, на нагрудному знаку “Знак пошани”, на медалі відзнака Президента України “За участь в антитерористичній операції” та інших.

 https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/01/ktl5crwomrtkcipg1rlki6508-767x437.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/01/ktl5crwomrtkcipg1rlki6508-767x437-150x150.jpgYuliyaВійна з РосієюІсторіяКультураПодіїУкраїнське військоКозацький хрест пам’яті загиблих воїнів АТО,Куп’янськ,Спілка ветеранів АТОПам’ятник 'Козацький хрест пам’яті загиблих воїнів АТО' створено за ініціативи Координаційної ради Спілки ветеранів АТО Харківської області.  14 січня в сквері Тараса Шевченка міста Куп’янська об 11-30 буде відкрито перший в Харківський області Козацький хрест пам’яті воїнів, загиблих в зоні проведення АТО. Він стане символом героїзму наших воїнів-захисників, нагадуванням про...| Київської області та України | Kiev Time