Прокуратура Дніпропетровської області відкрила кримінальне провадження по факту передачі органного залу у Дніпрі на користь Московського патріархату

Про це у Facebook написав громадський активіст Олександр Гуміров.

Наприкінці лютого 2018 року активіст направив лист до Національного антикорупційного бюро (НАБУ) з вимогою розпочати кримінальне провадження щодо передачі органного залу у Дніпрі у власність Української православної Церкви Московського Патріархату (УПЦ МП).

НАБУ переадресувала цього листа до прокуратури Дніпропетровської області. Згідно з відповіддю прокуратури, кримінальне провадження за ч.1 статті 364 ККУ, відкрите за фактом передачі органного залу церкві.

Кримінальне провадження було відкрите ще 25 травня 2017 року. Однак, відомо про це стало лише тепер.

Довідка

За відкритими даними, 30 грудня 2009 року тодішній голова обласної ради Юрій Вілкул видав своїй довіреній особі Олександру Смирному довіреність, яка надавала йому змогу підписувати та укладати мирові угоди від імені Дніпропетровської обласної ради. 26 серпня 2010 року Смирний від імені облради підписав мирову угоду з релігійною громадою “Свято-миколаївський храм” УПЦ МП, згідно з якою будівля органного залу перейшла у власність церкви.

З лютого 2017 року мешканці Дніпра намагаються повернути органний зал.

У квітні 2017 року суд відмовився повертати органний зал громаді Дніпра. Захисник органного залу пообіцяв подати дві апеляції на рішення суду.

27 липня 2017 року Апеляційний суд залишив органний зал Дніпра у власності Московського патріархату.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/03/organna-zala.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/03/organna-zala-150x150.jpgadminКриміналПодіїПрокуратура Дніпропетровської області відкрила кримінальне провадження по факту передачі органного залу у Дніпрі на користь Московського патріархату Про це у Facebook написав громадський активіст Олександр Гуміров. Наприкінці лютого 2018 року активіст направив лист до Національного антикорупційного бюро (НАБУ) з вимогою розпочати кримінальне провадження щодо передачі органного залу у Дніпрі у власність Української православної...| Київської області та України | Kiev Time