Site icon Новини Києва

Стиль кантрі в ландшафтному дизайні: в чому полягає його концепція

Стиль кантрі у сфері ландшафтного дизайну також називають сільським. Багато хто з фахівців вважає, що його можна характеризувати як найстарший з інших різновидів ландшафтних стилів. З цією думкою часто погоджуються, адже суспільство почало свій розвиток саме з сіл і селищ – невеликих скромних будиночків з невеликими ділянками поруч. Сьогодні ключовим призначенням стилю кантрі є дарувати спокій і затишок, і бути водночас не тільки красивим, а й зручним у своїй функціональності.

стиль кантрі в ландшафтному дизайні

Фото: https://begma.garden/ru/

Основні риси стилю кантрі

Стиль кантрі в ландшафтному дизайні вперше зародився в США, в Техасі, проте в міру поширення він розгубив більшу частину національного американського колориту. Здебільшого це сільський будиночок і невеликий садок або город, обнесений дерев’яним частоколом. Деталі ж використовуються переважно ті, що притаманні сільському стилю тієї чи іншої країни. Ключові риси, за якими можна розпізнати стиль кантрі, такі:

Правильне облаштування ділянки

Перше, що варто врахувати – будинок має повністю відповідати загальній композиції. Приміром, він може бути виконаний з дерева або поштукатурений зовні (обов’язково білим), щоб став схожим на класичні сільські “мазанки”. Допускається обробити стіни каменем натурального забарвлення. Це дійсно важливо. Оздоблення сайдингом або будинок із панорамними вікнами матиме чужорідний вигляд у сільському стилі ландшафтного дизайна.

У господарській частині має розташовуватися гараж, сарай для інвентарю та інші подібні споруди. Бажано від самого початку облаштувати їх відповідно до стилю, щоб вони не вибивалися із загальної картини. На маленькій ділянці цю зону доречно об’єднати з садово-городньою.

стиль кантри в ландшафтном дизайне

Для зони відпочинку буде правильно підібрати найбільш віддалений куточок ділянки. Там можна поставити дерев’яну альтанку, лавку або навіть повісити під деревом гамак. На великих ділянках хорошим рішенням стане навіс або тераса, де можна приймати гостей.

Ландшафтний дизайн в стилі кантрі насправді оформити не так складно, як може здатися. Однак важливо, щоб у результаті образ вийшов цілісним, а всі елементи органічно сусідили один з одним. Ось чому для роботи над конкретним стилем найкраще буде запросити профі.



Exit mobile version