Президент України Петро Порошенко підписав Указ про початок операції Об’єднаних сил.

Указ підписаний у прямому ефірі під час прес-конференції з нагоди зміни формату АТО на операцію Об’єднаних сил.

“АТО закінчено. Вимагаю від присутніх у цьому залі керівників виконати всі необхідні дії для впровадження операції Об’єднаних сил”, – сказав Президент.

Він наголосив, що цим указом набирає чинності рішення Ради національної безпеки і оборони про скасування формату АТО, яка була запроваджена у квітні 2014 року.

Начальнику Генштабу Віктору Муженку Глава держави доручив здійснення стратегічного керівництва силами та засобами Збройних сил і інших складових сил оборони, залучених до проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей і забезпечити їх ефективну, жорстку координацію.

У разі загострення ситуації Президент доручив залучати до складу Об’єднаних сил додаткові сили і засоби ЗСУ, всіх без виключення інших силових підрозділів.

Першому заступнику голови СБУ – керівнику Антитерористичного центру при Службі безпеки України  Віталію Малікову Порошенко доручив організувати виведення з району проведення операції Об’єднаних сил оперативного складу штабу АТО та сил і засобів, що не увійшли до складу Об’єднаних сил, та тих, хто не залучаються до виконання заходів з ліквідації терористичних загроз.

Президент також наголосив, що завершення режиму АТО не позбавляє “нас можливості оголошення АТО у будь-який час, коли виникає терористична загроза на звільнених територіях”. “Ми маємо надзвичайно уважно спостерігати і протидіяти терористичним загрозам. В тому числі і через роботу диверсійно-розвідувальних груп. Новий закон дає вам кардинально нові можливості і права”, – наголосив Глава держави.

Командувачу Об’єднаних сил генерал-лейтенанту Сергію Наєву Президент доручив організувати та забезпечити застосування зброї, залишаючи українським військовим право на відкриття вогню у відповідь. Порошенко водночас наголосив, що звільнення Донбасу передбачається політико-дипломатичним шляхом, “але якщо ворог перейде у широкомасштабний наступ, то, в першу чергу, на вас (Наєва) лягає відповідальність забезпечення відсічі збройної агресії РФ”.

Керівникам всіх силових структур Порошенко доручив організувати і забезпечити підготовку у разі загострення ситуації додаткових сил і засобів до складу угруповання Об’єднаних сил.

Джерело: Укрінформhttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/630_360_1525090836-9755.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/630_360_1525090836-9755-150x150.jpgKiev-TimeUncategorizedООС,ПорошенкоПрезидент України Петро Порошенко підписав Указ про початок операції Об’єднаних сил. Указ підписаний у прямому ефірі під час прес-конференції з нагоди зміни формату АТО на операцію Об'єднаних сил. 'АТО закінчено. Вимагаю від присутніх у цьому залі керівників виконати всі необхідні дії для впровадження операції Об'єднаних сил', - сказав Президент. Він наголосив, що...| Київської області та України | Kiev Time