Офіційний Вашингтон вважає вимогу щодо е-декларування для активістів та членів неурядових організацій тиском на громадянське суспільство, яке бореться за прозорість урядування в Україні.

Адміністрація США закликає українське керівництво скасувати цю вимогу для активістів, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Сполучені Штати рішуче закликають керівництво України скасувати законодавство, яке вимагає декларування для активів представників громадянського суспільства, а також міжнародних представників спостережних рад державних підприємств”, – наголошується в заяві, оприлюдненій у п’ятницю Державним департаментом США.

Система декларування активів в Україні “повинна забезпечувати відповідальність державних службовців та не створювати непотрібних тягарів і тиску на громадянське суспільство”, наголосили в зовнішньополітичному відомстві.

Як підкреслюється в документі, це законодавство “спрямоване проти тих самих осіб, які прагнуть підвищити прозорість і підзвітність в Україні”, на виконання обіцянок Євромайдану та прагнення українського народу до демократичної держави, яка керується верховенством прав.

27 березня 2017 року Президент Петро Порошенко підписав зміни до закону “Про протидію корупції”, згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов’язані подавати електронні декларації.

Євросоюз розкритикував українські поправки до закону про електронне декларування, які передбачають подання декларацій громадськими активістами.

Порошенко згодом просив депутатів скасувати вимогу про зобов’язання громадських активістів подавати електронні декларації.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/03/60f62e5fe8d39600df2e0a92808bdec4e707bd3b-1.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/03/60f62e5fe8d39600df2e0a92808bdec4e707bd3b-1-150x150.jpgKiev-TimeUncategorizedдекларування,США,УкраїнаОфіційний Вашингтон вважає вимогу щодо е-декларування для активістів та членів неурядових організацій тиском на громадянське суспільство, яке бореться за прозорість урядування в Україні. Адміністрація США закликає українське керівництво скасувати цю вимогу для активістів, передає власний кореспондент Укрінформу. 'Сполучені Штати рішуче закликають керівництво України скасувати законодавство, яке вимагає декларування для активів представників...| Київської області та України | Kiev Time