10 травня в Києві вчені Інституту археології НАН України почали розкопки біля частково уцілілих стіни і вежі Кирилівського монастиря, споруджених в XVIII столітті.

До наших днів достояли лише частина монастирського муру і одна з веж. Є намір протягом літа їх від реставрувати: вони матимуть вигляд, який вже можна презентувати екскурсантам. Перш ніж почати реставрацію, потрібно ретельно обстежити територію навколо стіни і башти. Ці роботи й розпочато. Поки археологи дійшли до шару грунту XIX століття і виявили в ньому царські монети.

Як розповів заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» В’ячеслав Корнієнко, храмом цього монастиря була одна з найдавніших церков Києва – Кирилівська, яка була побудована в XII столітті.
Монастир там існував ще за часів Київської Русі, але після навали Батия (монголи захопили Київ у 1240 році) був закритий. Його відродили тільки в XVII столітті. Поступово збільшувалася кількість будівель, територію монахи обнесли потужною кам’яною стіною з вежами.

В кінці XVIII століття монастир закрили. Тоді там відкрили Кирилівську лікарню.

Нині в планах археологів провести трасування периметру, де проходив монастирський мур.

Біля Кирилівського монастиря вчені розпочали розкопки. Фото
На фото з архіву: Кирилівський монастир

Біля Кирилівського монастиря вчені розпочали розкопки. Фото
Знайдені на розкопках монети

Біля Кирилівського монастиря вчені розпочали розкопки. Фото
На розкопках

Фото з сайту “Наша парафія” та Вадима Кириленка

«Вечірній Київ»