Ср. Кві 24th, 2024

Президент Петро Порошенко заявив, що проти підвищення цін для населення за електроенергію у результаті запровадження RAB-тарифів та має сумніви, що вони почнуть діяти вже у квітні. Чи врахує це Білоцерківський РП ПАТ”Київобленерго” і чи не чекати білоцерківцям зростання цін на світло?

Президент нагадав, що саме він наполягав, щоб був прийнятий закон, який запроваджує “прозору і ефективну конкуренцію” на ринку електроенергетики: “Хто дешевше запропонує (ціну), той продасть, хто буде тримати високу ціну, має піти з ринку”.

Порошенко додав, що принцип RAB-тарифікації є європейським і за ним працюють усі без виключення країни ЄС.

“Так, треба запроваджувати європейські норми, виконувати зобов’язання, які ми брали в угоді про асоціацію (з ЄС) – а це зобов’язання і парламенту, і уряду, не президента, до речі. … Але .. українці не мають платити за ці забаганки. І ціни для населення не мають бути підвищені внаслідок цих реформ”, – заявив Порошенко.

“Я маю сумнів, що у квітні – принаймні мені про це нічого невідомо – ця система (запровадження RAB-тарифів) буде введена. Думаю, це потребує додаткових кроків – з боку регулятора, уряду і, можливо, парламенту”, – додав президент.

“На сьогоднішній день у нас в Україні ринку електроенергії немає. У нас є запроваджений на початку 2000-х механізм розподілу коштів, коли усі забирають гроші у промисловості і населення і розподіляють їх за якимсь абсолютно… не хочу звинувачувати зараз, але – не за дуже прозорим принципом”, – додав глава держави.

Як відомо, НКРЕКП підготувала нормативну базу для переведення енергокомпаній на RAB-регулювання у липні 2017 року.

Після оприлюднення документу у експертному середовищі почалася дискусія щодо доцільності впровадження стимулюючого тарифоутворення.

Низка обленерго погодили зростання цін на електроенергію для своїх непобутових споживачів через запровадження стимулюючого тарифоутворення – RAB-тарифів.

В “Урядовому кур’єрі” було оприлюднено постанову, якою затверджується нова методика, що дозволить запровадити стимулюючі тарифи для обленерго. Постанова набула чинності з 10 січня та закладає у так зване RAB-регулювання дохідність для обленерго на рівні 12,5% річних на нову базу (йдеться про інвестиції в нові активи) та 12,5% річних дохідності на стару базу (наявні активи компаній).

Прем’єр-міністр Гройсман заявив, що загалом підтримує впровадження RAB-регулювання з метою енергомодернізації обленерго, але не у такому вигляді як це пропонує Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг.

Тим не менш, постанова була опублікована у тій редакції, яку і запропонувала НКРЕКП.



Related Post