Цього року минає сто років від проголошення Кубанської Народної Республіки, законодавча рада якої 1918 року ухвалила резолюцію про приєднання Кубані на федеративних засадах до Української Народної Республіки. 1920 року Кубанську республіку було знищено більшовиками.

Днями постійна комісія Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики погодила проект рішення про перейменування вулиці Маршала Жукова в Деснянському районі на честь Кубанської України. Таку ініціативу підтримали й 60 відсотків з більш як двох тисяч киян, які торік влітку взяли участь в громадському обговоренні.

Начальник відділу з суспільно–політичних питань управління внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю департаменту Ярослав Шибанов при обґрунтуванні такого проекту послався на роз’яснення Українського інституту національної пам’яті. У ньому йдеться, що, за законом про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів, топоніми, названі на честь Георгія Жукова, підлягають обов’язковому перейменуванню.

Жуков причетний до встановлення радянської влади збройним шляхом, своїми наказами в роки Другої світової війни прирік на знищення сотні тисяч українців – так званих «чорносвитників» та «піджачників», проводив масові розстріли. А через рік після війни був звільнений з посади коменданта радянської окупаційної зони в Німеччині за скоєння на цій території воєнних злочинів.

Вечірній Київhttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/Deputaty-pogodyly-perejmenuvannya-shhe-odniyeyi-stolychnoyi-vulytsi.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/Deputaty-pogodyly-perejmenuvannya-shhe-odniyeyi-stolychnoyi-vulytsi-150x150.jpgKievTimeВладаДеснянський районКиївКультураСуспільствокомісія Київради,Кубанська Народна Республіка,Маршала Жукова,перейменування вулиціЦього року минає сто років від проголошення Кубанської Народної Республіки, законодавча рада якої 1918 року ухвалила резолюцію про приєднання Кубані на федеративних засадах до Української Народної Республіки. 1920 року Кубанську республіку було знищено більшовиками. Днями постійна комісія Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики погодила проект рішення про перейменування...| Київської області та України | Kiev Time