Учасники мітингу планують надіслати Президенту України Петру Порошенку та міському голові Віталію Кличку звернення щодо звільнення голови району Сергія Мартинчука.

У вівторок, 30 січня, орган самоорганізації населення “Комітет мікрорайону “Лаврський” провів мирну демонстрацію проти розкрадання майна та корупції в Печерському районі столиці, до якої долучилися понад 150 киян.

Зокрема, мітингувальники наполягають на тому, що після приходу до влади в районі Сергія Мартинчука відбувся повний крах системи ЖКГ, звільнилися практично всі кваліфіковані фахівці, які забезпечували експлуатацію будинків, практично всі порядні люди були звільнені з районної адміністрації. На їхнє місце прийшли хабарники та казнокради.

“Саме пан Мартинчук та кілька сумнівних членів його команди, серед яких – зокрема жителі Донецька, щодо яких є підозри в сприянні сепаратистам, організували тиск на порядних громадських активістів та організовують розправу з органами громадянського суспільства. Інтелігентні та стримані печеряни не звикли до такого стилю управління та відвертої корупції, саме тому й виступили проти існуючої в районі системи”, – заявляють активісти.

За словами виступаючих, всі ці дії районного керівництва підтримує заступник голови Постійної комісії Київради з питань власності Ярослав Діденко, який прославився тим, що підозрювався у кришуванні незаконного Печерського ринку, у сприянні скандальним забудовам та знаний безпосередньою участю в розкраданні комунального майна столиці.

“Обидва, і Діденко, і Мартинчук отримали свої посади після Революції Гідності. Перефарбувавшись у кольори провладної партії вони обидва зайшли на крові до влади, проте присвятили себе не служінню печерянам, а збагаченню”, – заявила одна з учасниць мітингу.

До депутатства та призначення заступником голови комісії з питань власності Ярослав Діденко кілька років поспіль не мав жодного доходу, позиціонував себе як незаможного громадського активіста, зазначають активісти. Але ставши депутатом від провладної партії “Солідарність” та заступником голови комісії Київради з питань власності, депутат значно покращив своє майнове становище.

“З його декларації вбачається, що у дружини в рази зріс дохід і вона змогла придбати собі елітну автівку, вартість якої перевищує вартість трикімнатної квартири. Подружжя обзавелось ще однією квартирою та земельними ділянками, серед яких у 2016 році придбана Ярослвом Діденко земельна ділянка в Криму, площею два гектари. Припускаємо, що ця земля оформлена за законами окупантів – Російської Федерації, що може бути державною зрадою”, – наголошують протестувальники.

Виникли питання у мітингувальників і до голови Печерського району Сергія Мартинчука, який прийшов на посаду задекларувавши лише скромну зарплатню державного службовця районного рівня. Місцевий активіст Сергій Косенко відзначає, що за кілька років роботи на посаді голови центрального району, чиновник обзавівся елітними автівками, мотоциклом, квартирою та великим маєтком під Києвом.

За словами учасників демонстрації, які боряться з корупцією зокрема в районній освіті, саме завдяки тотальному корумпуванню всіх сфер життєдіяльності району, Мартинчук зміг накопичити за кілька років такі шалені статки.

Як повідомив організатор демонстрації Микола Д’яченко, незліченним статкам районного очільника та корупційним схемам вже присвячено присвячено багато публікацій, зокрема й у телепрограмі “Гроші”.

Серед виступаючих була й місцевий депутат Наталія Манойленко, яка відзначилася підтримкою місцевих активістів та активною боротьбою з корупцією і незаконними забудовами в центрі міста. Вона відзначила, що завдяки порядним ініціативним активістам, що боряться з корупцією, казнокрадством та незаконними забудовами, ми зможемо досягти добробуту та забезпечимо для жителів безпечне комфортне життя. Депутат засвідчила готовність підтримувати громаду у її боротьбі.

Нагадаємо, що демонстрацію організував місцевий орган самоорганізації “Лаврський”, який ще в 2016 році оголосив війну корупції та тиску районних чиновників на органи громадянського суспільства, після чого почав піддаватися тиску з боку Мартинчука, Діденка та членів їхнього угрупування. Організацію виселяють з приміщення, розпускають неправдиві чутки про громадських активістів, погрожують активним громадянам розправою та усіляко намагаються придушити громадську думку.

По завершенню демонстрації учасники прийняли рішення доручити органу самоорганізації “Лаврський” надіслати Президенту України Петру Порошенку та міському голові Віталію Кличку звернення щодо звільнення голови району Мартинчука та притягнення до відповідальності Діденка. Поки не буде належного реагування керівництва держави і міста, громада засвідчила готовність до більш радикальних і масових дій.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/02/aaaaaaaaa.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/02/aaaaaaaaa-150x150.jpgYuliyaВладаКиївПечерський районСуспільствоНаталія Манойленко,Печерська РДА,Сергій МартинчукУчасники мітингу планують надіслати Президенту України Петру Порошенку та міському голові Віталію Кличку звернення щодо звільнення голови району Сергія Мартинчука. У вівторок, 30 січня, орган самоорганізації населення 'Комітет мікрорайону 'Лаврський' провів мирну демонстрацію проти розкрадання майна та корупції в Печерському районі столиці, до якої долучилися понад 150 киян. Зокрема, мітингувальники наполягають на...| Київської області та України | Kiev Time