Голова Аграрної партії України Віталій Скоцик вважає, що нинішня виборча система, яка діє в Україні, є найгіршим варіантом з усіх можливих. Вона акумулює весь негатив із пропорційної та мажоритарної систем. І головне – вона вигідна олігархам, які звикли не вигравати виборів, а банально купувати результати. Реальна деолігархізація політичної системи можлива лише за умови проведення реформи виборчого законодавства.

Про це він написав у своєму блозі на веб-порталі “Кореспондент”, передають Українські Новини.

“Про якість виборчої системи можна судити хоча б за результатами роботи нинішнього складу Верховної Ради. Суцільна імітація, підміна понять та маніпуляції, а не парламентаризм. Про що взагалі говорити, якщо чи не половина депутатів просто не ходить на роботу? Ви можете уявити, щоб учителі дозволили собі не ходити на роботу, чи лікарі або навіть учні до школи? От просто не ходити, і все. А депутати це робити можуть – без жодних наслідків для себе”, – пише Скоцик.

Політик переконаний, що така ситуація склалася через ті механізми, завдяки яким ці “народні обранці” потрапили до сесійної зали.

“Ставленики олігархів монополізували інформаційний простір. Вони контролюють ЦВК (Центральну виборчу комісії України) і виборчі комісії на місцях, мають майже необмежений фінансовий та адміністративний ресурси і не гребують добре відпрацьованими схемами підкупу громадян, які активно випробовували на виборах до ОТГ (об’єднаних територіальних громад). Якщо провести парламентські вибори за старою системою, ми віддамо країну ще на 5 років у рабство олігархам, і жодного поступу для людей не буде”, – впевнений політик.

За словами Скоцика, зміна виборчого законодавства до наступних парламентських виборів – питання навіть не розвитку, а виживання держави.

“Це розуміють і цього чекають як українці, так і наші міжнародні партнери. 85% громадян хочуть бачити у Верховній Раді нових політичних лідерів та нові партії. Але цього не досягти без зміни виборчої системи. Нам потрібно перейти до пропорційної виборчої системи з відкритими списками”, – зазначає Скоцик.

Він наголошує, що пропорційна система не допускає втрати голосів, враховує увесь спектр суспільних інтересів і забезпечує парламентське представництво меншості при подоланні виборчого бар’єра.

“За такої системи кожен кандидат представлятиме партію та конкретний округ, тож нестиме відповідальність перед своїми виборцями. Така система дозволить громадянам швидко розібратись, які політсили є справжніми і дійсно працюють із людьми, а які – просто фейки. За такої системи кандидати в депутати не зможуть “засівати” мажоритарних округів, оскільки вони суттєво збільшаться. Нарешті, до влади матимуть змогу прийти справжні професіонали та регіональні лідери, яких люди поважають. Так можна реально розраховувати на появу “нових облич у політиці”, – вважає Віталій Скоцик.

Також лідер Аграрної партії зазначає, що під час зміни системи потрібно впровадити механізми відкликання депутатів Верховної Ради України за невиконання передвиборчих програм у своїх округах. Окрім цього, слід змінити законодавство про фінансування партій, підкоригувати й антикорупційне законодавство та ухвалити закон про лобізм.

“Потрібно чітко визначити види та прояви політичної корупції під час фінансування партій, підкупу виборців, використання брудних виборчих технологій. Ті, хто скуповує голоси, мають розуміти, що покарання невідворотне. Окрім того, необхідно терміново завершити формування нового складу ЦВК. До неї мають увійти не лише представники парламентських партій, але й авторитетні громадські діячі, правники. У тижневому плані Верховної Ради призначення ЦВК вказане на четвер, але, як свідчить порядок денний, сьогодні до цього питання депутати таки не дійдуть. Також нам слід ухвалити закон про лобіювання. Це зведе до мінімуму корупційні ризики під час ухвалення парламентом рішень і дасть додаткові надходження до державного бюджету”, – пише політик.

Голова партії переконаний, що досвід виборів до ОТГ, де люди обирають депутатів, яким довіряють, необхідно поширити на всю країну.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/05/175afda39a20cf7-5afda387692ed-image1_crop_1200-1024x682.jpeghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/05/175afda39a20cf7-5afda387692ed-image1_crop_1200-150x150.jpegadminВладаПолітикаСуспільствоАграрна Партія України,Віталій СкоцикГолова Аграрної партії України Віталій Скоцик вважає, що нинішня виборча система, яка діє в Україні, є найгіршим варіантом з усіх можливих. Вона акумулює весь негатив із пропорційної та мажоритарної систем. І головне – вона вигідна олігархам, які звикли не вигравати виборів, а банально купувати результати. Реальна деолігархізація політичної системи...| Київської області та України | Kiev Time