“Плівки Онищенка”: опубліковано перший запис з голосом Порошенка

На записі президент обговорює з нардепом-утікачем питання закриття кримінальних справ проти Злочевського.

Народний депутат Олександр Онищенко опублікував запис розмови, де він спілкується із президентом України Петром Порошенком.

Як повідомляє Страна, “плівки Онищенка” пролунали в ефірі одного із телеканалів.

На записі нардеп-утікач і Порошенко в січні 2016 року обговорюють, зокрема, порушені проти колишнього міністра екології Миколи Злочевського кримінальних справ. Зокрема, Онищенко на прохання самого Злочевського цікавиться, як можна глобально владнати питання з кримінальними справами щодо екс-міністра.

Стенограма зустрічі Порошенка та Онищенка:

Петро Порошенко (ПП): Привіт, радий бачити.

Олександр Онищенко (ОО): Добрий вечір.

ПП: Ти засмаглий, відпочивав десь?

ОО: Так, був у Дубаї, час відпусток, і я тренуюся. Цього року Олімпіада, і я готуюся.

ПП: Ти що, сам будеш виступати?

ОО: Ну звичайно, я ж вам уже розповідав. Я вже виступав на Олімпіаді і в Китаї, і в Лондоні.

ПП: Як там Юля (Юлія Тимошенко – ред.)?

ОО: Я не знаю, я її не бачив, десь відпочиває після Нового року, думаю, що не в Києві. Щось потрібно дізнатися у неї?

ПП: Та ні, вона продовжує мутить проти мене. Мені тут інформацію приносять.

ОО: Я не думаю, що вона це робить. Вона приїде, давайте я організую вам зустріч.

ПП: Як вона повернеться, дай мені знати.

ОО: Вона одразу після свят приїде, я відразу передам через Юру (перший помічник президента Юрій Онищенкоред.). Я ще ось з якого питання хотів переговорити. У Дубаї зустрів Злочевського, він уже рік з Ігорем (нардеп БПП Ігор Кононенко – ред.) вирішує питання. Не знаю, доходить до вас чи ні все про їхні домовленості. Злочевський попросив мене з вами поговорити і зробити деякі пропозиції. Коли він зустрічається з Ігорем, то того цікавлять лише поставки газу на його підприємства. А Коля хоче вирішити питання глобально.

ПП: Ну давай, розповідай, що він там пропонує.

ОО: Перше, ви знаєте, що Кульчик помер (йдеться про польського бізнесмена, власника Kulczyk Holding Яна Кульчикаред.) і Коля викупив у нього компанію?

ПП: Ну.

ОО: Компанія дуже перспективна, тобто видобуває близько 20 мільйонів кубів. Друге, Коля викупив компанію по гідророзриву. Компанія цікава, тому що питання гідророзриву при видобутку газу дуже актуальне. Він готовий укладати всі контракти з “Нафтогазом”, з іншими держкомпаніями і готовий віддати 50% компанії і ділити прибуток 50/50. Ви в курсі, що у нас є компанії, в яких укладено договори про спільну діяльність з “Шеллом” і “ЕксонМобіл”, ці компанії виходять як інвестори, але цінність цих компаній – що під них зроблено спеціальний законопроект, який звільняє ці компанії від рентних платежів, як інвесторів. Тобто рентні платежі, але вони дуже маленькі – до 2%. Коля готовий зайти інвестором у цю компанію, поставити свою західну компанію, яка увійде інвестором у спільну діяльність. Можна всі газові активи оформляти на цю компанію, тим самим буде й економія рентних платежів, і всю економіку будемо ділити 50/50. Ви в курсі, що Коля вже поставив на ваші компанії більше 10 мільйонів доларів?

ПП: Так, я в курсі.

ОО: Коля готовий згорнути цей борг, включити його теж у розрахунок. Цю пропозицію він просить передати для вас.

ПП: Так, Коля хороший хлопець. Я подумаю, що можна зробити. Просто по ньому останнім часом збудилися американці.

ОО: По ідеї, вони не повинні були проти нього нічого робити, тому що син Байдена у нього в борді компанії. І Кваснєвський теж. Тому на Західну сторону, коли я говорив з Колею, звідти не повинно бути ніяких намірів.

ПП: Добре, я подумаю, що можна зробити. Колі передавай привіт.

ОО: А коли можна дізнатися чи отримати якесь рішення?

ПП: Давай через тиждень, нехай Юля приїде, ми зустрінемося, і потім я тобі скажу.

ОО: Добре, я тоді полечу, а через тиждень повернуся. Як Юля повернеться, я через Юру повідомлю. Тоді я буду на зв’язку.

ПП: Все, давай, на зв’язку.

Як відомо, спершу всі кримінальні справи стосовно колишнього міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського закрила Генеральна прокуратура. Згодом усі претензії до екс-міністра зникли й з боку Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Як стверджує нардеп-утікач Олександр Онищенко, Злочевський відкупився від кримінального переслідування, заплативши владі на чолі з президентом Петром Порошенком 100 млн доларів.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/37_main.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/37_main-150x150.jpgKiev_TimeВладаКриміналПолітиказаписи,Злочевский,Онищенко,Порошенко'Плівки Онищенка': опубліковано перший запис з голосом Порошенка На записі президент обговорює з нардепом-утікачем питання закриття кримінальних справ проти Злочевського. Народний депутат Олександр Онищенко опублікував запис розмови, де він спілкується із президентом України Петром Порошенком. Як повідомляє Страна, 'плівки Онищенка' пролунали в ефірі одного із телеканалів. На записі нардеп-утікач і Порошенко в січні...| Київської області та України | Kiev Time