Блогер та громадський активіст Ярослав Бондаренко розказав про аферу яку провів один з керівників КМДА Петро Оленич:

“В одному з попередніх розслідувань я почав розповідати про яскравого представника київської будівельної мафії, Директора Департаменту земельних ресурсів КМДА – Петра Оленича. Але в зв’язку з тим що Оленич дуже активний та різносторонній персонаж, в одному матеріалі просто фізично неможливо охопити всі організовані Оленичем схеми. Тому продовжимо.

У 2004-му, Оленич отримав диплом  юриста в Київському Національному університеті культури і мистецтв Поплавського. Вийшов такий собі юрист-артист, і як з’ясувалось потім дуже цінний фахівець.

Оленич одразу прилаштувався в Мін’юсті. Доречи його дружина Ірина Биcік є cecтрoю дружини cкaндaльнoгo судді Окружного aдміниcтрaтивнoгo суду Києва – Олексія Огурцoвa, признaчeнoгo туди ще в 2010 році Януковичем. Огурцов  знаходиться в базі центру «Миротворець».

Уродженець російського міста Чита, Огурцов Свідомо брав участь в процесах дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні. Має стосунок до створення та участі у злочинній організації, метою якої було захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод в їх роботі . Підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 1 ст. 109, ч. 5 ст. 27, ст. 351-2 КК України

Стосовно Олeничa, тo він з «рeгіoнaлaмі» тісно зійшовся ще в 2006-му, став помічником-кoнcультaнтoм спочатку українофоба нардепа Олeкcія Журaвкo, a потім також відвертої українофобки Ірини Бeрeжнoї.

У 2008-му Оленич покинув стіни Мін’юсту, щоб стати «простим менеджером» Департаменту житлової нерухомості в дуже непростій компанії «KDD Group N.V.», більш відомої як «Kyiv Donbas Development Group, Нідерланди». Ця компанія була створена в результаті злиття бізнесу міжнародних ОПГ, контрольованих Семеном Могилевичем, і корумпованих українських чиновників. Пізніше ця компанія перейшла до олігарха-регіонала Андрія Веревського. А Оленич вже через рік став заступником начальника Київської обласної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» таким чином наш «юрист-артист» влився в ряди «земельної мафії» «молодої команди» Льоні Космоса і почав активно допомагати Веревському отримувати в столиці ділянки під забудову.

Андрій Веревський
Андрій Веревський

З 2012 по 2015-й рік Олeнич очолював Сумське oблacне управління Дежзeмaгeнтcтвa, та закінчив свою кар’єру гучним cкaндaлoм навколо нeзaкoннoгo відчуження 110 гектарів землі на користь екc-губeрнaтoрa «регіонала» Шульги.

Навесні 2015-гo Олeничa повернули в столицю. Такий корисний “юріст-артист” став в нагоді “сірому кардиналу” Києва – Вадиму Столару. Оленича призначають в.o. начальника Держзeмaгeнтcтвa Кіївcькoї oблacті. А в березні 2017-гo Оленич вже в КМДА. Пів року він був зaмнaчaльнікa Департаменту інфoрмaційно-кoмунікaційних тexнoлoгій КМДА (не забуваємо за фахом Оленич «юрист-артист»), потім три тижні директором Департаменту з питань реєстрації, a з 27 липня 2018 гoдa Олeнич cтає дірeктoрoм Дeпaртaмeнту зeмeльниx рecурcів КМДА – і фігурантам безлічі корупційних cкaндaлів.

Вадим Столар та його однопартієць Вадим Робинович мають близькі стосунки
Вадим Столар та його однопартієць Вадим Робинович мають близькі стосунки

Про один з них я зараз розповім. Насправді це одна з наймасштабніших афер за останні роки в Києві.

Отже одна з програм, на яку були “виділені” гроші з київського бюджету – проект відкритого земельного кадастру. Через цю програму  Оленич затіяв небувалу інвентаризацію київської землі, яку за бюджетні гроші проводило підвідомче йому комунальне підприємство.

І це при тому, що КМДА має повну інформацію про інвентаризацію київських земель з 1998 року в електронному вигляді. Тобто ніяка інвентаризація землі столиці не потрібна.

Незважаючи на це директор Департаменту земельних ресурсів КМДА примудрився протягнути через Київраду документ, що дозволяв йому в 2019 році освоїти на темі землеустрою майже 1,5 млрд гривень. Як я вже говорив, програму затвердили без звіту про виконання аналогічної (на 2016-2020 роки)

При цьому, суми на фінансування завдань, які раніше за рахунок платників податків вже виконувалися, в новому документі виросли в десятки і сотні разів.

Коли Оленич протягував нову програму він запевняв депутатів Київради, що фінансування “старої програми” передбачалося в розмірі 1,5 млрд гривень. А це, якщо вірити офіційним документам, – то була явна брехня.

Як стверджують опитані експерти, в новому документі практично немає нічого нового. Але, в 2016 році передбачалося за п’ять років досягти того ж ефекту, витративши всього 184,9 млн гривень, з яких тільки 129,9 млн грн – зі столичного бюджету.

Нову програму використання і охорони земель Києва (на 2019-2021 роки) профінансували в небувалих досі обсягах і виключно за рахунок столичних платників податків.

Завдяки дивній щедрості депутатського корпусу, Департамент земельних ресурсів КМДА Оленича (відповідальний виконавець програми) і КП “Київський інститут земельних відносин” підконтрольний Оленичу (співвиконавець програми) освоїли 1 млрд 471,301 мільйонів бюджетних гривень, з яких 1 млрд 388,924 млн гривень – в 2019 році. У 2020 році – 45,582 млн гривень, в 2021 передбачено  – 36,794 млн гривень.

Зокрема, 1,288 млрд гривень в 2019 році Петро Оленич зібрався витратити на розробку технічної документації із землеустрою. У документі пояснюється, що для цього потрібно буде провести інвентаризацію всіх столичних земель і наповнити відповідною інформацією державний і міський земельні кадастри.

Директор Департаменту земресурсів КМДА запевняв депутатів: такі витрати призведуть до того, що вже в кінці 2019 го – початку 2020 року додатково до бюджету Києва буде щорічно надходити близько 2 млрд гривень, що з даними в документі, до речі, не особливо збігалося.

Але при цьому у липні 2019 року, на засіданні комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Репік доповів, що департамент земресурсів “завалив” впровадження нової нормативної грошової оцінки землі, яка повинна була працювати з початку 2020 року. Тобто програма не запрацювала, не в 2019-му, не в 2020 році. І ніяких надходжень від інвентаризації землі як повідомив Репік бюджет не отримав. А введення програми перенесли на 2021 рік.

Що далі?

А далі гроші зникли. Отже в результаті афери «юриста-артиста» Оленича київська громада не отримала ні надходжень в бюджет ні нового земельного кадастру.

Звісно без впливових покровителів Оленич провертати такі масштабні афери би не зміг. Як повідомляють мої джерела, від Вадима Столара, який втрачає вплив у Києві, Оленич перебіг до нового-старого «смотрящего» з молодої команди Льоні КосмосаДениса Комарницького – друга Колі Тищенко.

Тищенко та Комарницький
Тищенко та Комарницький

Але сподіваюсь що новий депутатський корпус який зараз в більшості складається з демократичних проукраїнських сил від «ЄС» та «УДАРу» зверне увагу на цього махінатора.

Не думаю, що киянам особливо під час економічної кризи потрібні старі «схемники» за якими тягнеться шлейф корупційних скандалів.

А про інші нахабні схеми Оленича та його земельної мафії далі буде.” – дадає Бондаренко

 https://kievtime.com/wp-content/uploads/2020/12/Olenych-333.pnghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2020/12/Olenych-333-150x150.pngadminВладаЕкономікаКиївКиївська областьКриміналПолітикаСуспільствоKDD Group N.V.,Kyiv Donbas Development Group,Андрій Веревський,Вадим Столар,Володимир Репік,Володимир Шульга,Денис Комарницький,Ірина Бережна,Ірина Биcік,КМДА,Леонід Черновецький,Микола Тищенко,Нідерланди,Олeкcій Журaвкo,Олексій Огурцoв,Петро Оленич,Семен Могилевич,Центр державного земельного кадастру,Центр Миротворец,Ярослав БондаренкоБлогер та громадський активіст Ярослав Бондаренко розказав про аферу яку провів один з керівників КМДА Петро Оленич: 'В одному з попередніх розслідувань я почав розповідати про яскравого представника київської будівельної мафії, Директора Департаменту земельних ресурсів КМДА - Петра Оленича. Але в зв’язку з тим що Оленич дуже активний та різносторонній...| Київської області та України | Kiev Time