Із 6-го по 11-те травня лідер Аграрної партії перебував із черговим робочим візитом у Сполучених Штатах Америки. Під час візиту Віталій Скоцик зустрівся з відомими представниками американського істеблішменту, політиками та дипломатами та обговорив наявні проблеми українського державотворення,  шляхи подальшого розвитку України.

Під час візиту Віталій Скоцик зустрівся з Спікером Конгресу США та Головою Республіканської партії Полом Раяном, спікером більшості Конгресу та можливим майбутнім Спікером Конгресу Кевіном Маккарті, Головою підкомітету Конгресу по Європі та Азії Дейною Рорабейкер, представниками української діаспори в США та бізнесменами.

В своєму блозі політик поділився результатами візиту в США:

“У чергове відрядження до Сполучених Штатів я летів не з порожніми руками, а з промовистими результатами місцевих виборів, на яких Аграрна партія посіла третє місце. Як же приємно було побачити роздруківки з результатами голосування в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) на офісних столах майже всіх, із ким я зустрічався у Вашингтоні.

Не менш приємно було чути від американських співрозмовників компліменти на адресу назви Аграрної партії. Вони залюбки поділились зі мною думкою, що для них епітет “аграрний” асоціюється зі словом “справжній”. Із тим, із чого починалась свого часу Америка. В уявленні багатьох із них аграрій – це такий собі ковбой, вихідець із реального середовища. Хтось навіть згадав Рональда Рейгана в образі ковбоя.

Зустрічі у мене, як і попередніх разів, були неймовірно насичені та змістовні. Учергове зустрівся з керівництвом Республіканської партії. Зокрема, вдалось обмінятись думками з Полом Раяном, спікером Палати представників Конгресу США, а також із лідером більшості у Палаті представників Конгресу Кевіном Маккарті (близьким соратником президента Трампа), головою підкомітету з питань Європи, Євразії та нових загроз Комітету в закордонних справах Палати представників Дейною Рорабейкер.

Дуже гарні зустрічі відбулись також з Марією Дупляк з Українського конгресового комітету Америки, зі Стефаном Ніксом, директором регіональних програм по Євразії Міжнародного Республіканського Інституту (IRI) та з Андерсом Ослундом, старшим науковим співробітником вашингтонського дослідницького центру Атлантична Рада (Atlantic Council).

Із моменту мого останнього візиту до Вашингтона Україна, на жаль, ще далі відійшла на другий план. Іран, Північна Корея, між іншим, твердо тримаються в топі всіх обговорень. Окрім того, домінує виборча атмосфера: проміжні вибори до Конгресу США відбудуться вже восени цього року. Республіканцям надзвичайно важливо утримати більшість у Конгресі. Що ж до України, то перше враження – це помітне розчарування, яке панує серед наших друзів у Вашингтоні.

Не в останню чергу це стосується того, що наша держава не може знайти спільної мови з МВФ і тим самим обмежує собі доступ до світових фінансових ресурсів. Перше завдання, яке нині бачать для України і в МВФ, і в інших установах, – це створення справді незалежного Антикорупційного суду. Тому перше питання, яке лунало від моїх співрозмовників у Вашингтоні, — коли нарешті в Україні буде створено справді незалежний Антикорупційний суд. Друге питання — щодо адекватної ціни на газ. Третє – це повноцінне земельне законодавство. Йдеться не про відкриття ринку землі, а про завершення земельної реформи.

У політичній і фінансовій спільноті та середовищі діаспори покладають великі надії на те, що український народ доріс до здатності перемагати через основний демократичний інструмент – вибори. І на те, що нові ідеологічні політсили, серед яких і Аграрна партія, через вибори в 2019-му та 2024-му роках можуть замінити стару олігархічну політичну систему. Також є серйозні очікування на появу до президентських виборів у березні 2019-го нових кандидатів, які зможуть кинути виклик старим політикам і змінити обличчя та якість української влади.

У контексті великих виборів, що наближаються в Україні, додались також питання про зміну виборчого законодавства і виборчої системи на електронну. Однак ці речі ми плануємо проговорити в американській столиці окремо на конференції у липні.

Загалом такі поїздки дають можливість не лише розповісти детальніше про роботу Аграрної партії, наші напрацювання та орієнтири, а й подивитись на те, що відбувається в Україні, дещо під іншим, трансатлантичним кутом зору. Свіжий погляд – свіжі рішення. Для партії і згодом для країни.

Та які б не були очікування, розуміння і підтримка закордонних друзів, ми маємо усвідомлювати, що нашої домашньої роботи за нас не виконає ніхто. Це наше завдання створити потужні демократичні партії та виростити якісних політиків і управлінців. За умови їх появи політична підтримка демократії світу і доступність фінансових інструментів більш ніж просто ймовірні. Тому все в наших руках, але для цього є не так багато часу.”