Пт. Чер 21st, 2024

По Україні затримано 25 осіб під час масових заходів на 9 травня

По Україні затримано 25 осіб під час масових заходів на 9 травня

Співробітники поліції затримали по Україні 25 осіб під час масових заходів на 9 травня. Про це під час брифінгу заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

Безпосередньо у Києві затримали 6 осіб і склали адміністративні протоколи. Ще по одному чоловіку зараз вирішується, чи складати адмінпротоколи, бо він спричинив бійку. Також один чоловік отримав легкі тілесні ушкодження.

«Керівника організації С14 Сергія мазура затримали, склали адмінпротокол і відпустили через те, що він зламав металеву рамку на метро Арсенальній», — зазначив Яровий.

Серед затриманих у Києві — мати загиблої депутатки від «Партії регіонів» Ірини Бережної Олена.

Олена Бережна прийшла на акцію з георгіївською стрічкою, яка є забороненим в Україні симоволом. Коли співробітники поліції спробували її затримати, вона почала чинити опір. У поліції повідомили, що жінку доставили в райуправління поліції. Там щодо неї складуть два адміністративних протоколи. Після цього її відпустять.

По Україні затримали 10 осіб за використання забороненої радянської та комуністичної символіки. Раніше повідомлялося про 7 затриманих із забороненою символікою під час акцій до 9 травня в Україні.

Вранці 9 травня у Києві відбулась акція «Безсмертного полку». Раніше повідомлялося, що понад 20 тисяч поліцейських та нацгвардійців стежитимуть за порядком 8 і 9 травня.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон, який визначає комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) режими злочинними. Саме тому заборонена частина символіки: пам’ятники, зображення, гасла й цитати радянських керівників, назви міст, вулиць та підприємств, пов’язані з ними.

Зображення Леніна можуть залишатись лише у музеях та приватних колекціях.

Заборона не поширююється на п’ятикутну зірку, комуністичну символіку на кладовищах, в музеях та колекціонування такої символіки.

“Громадське”Related Post