Сб. Лип 13th, 2024

Порошенко запропонував законопроект, що передбачає позбавлення українського громадянства

Порошенко запропонував законопроект, що передбачає позбавлення українського громадянства

Законопроект, що передбачає позбавлення українського громадянства за участь у «виборах» в Криму, який раніше відкликав глава держави, буде розділено на два окремі документи.

Про це президент Петро Порошенко заявив 18 травня під час зустрічі з головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим та його заступником Ільмі Умеровим.

Порошенко нагадав, що вніс на розгляд парламенту законопроект про позбавлення громадянства за участь у «виборах» в Криму.

«В цьому проекті були норми, які з одного боку захищають не лише кримських татар, але і українців, які опинилися на окупованій території… Але є окрема невеличка частина громадян, які добровільно стали колаборантами», — сказав президент.

Порошенко пояснив, чому відкликав цей законопроект. «Я почув ваше звернення. Ми зараз це обговорили і я прийняв рішення, що відкличу законопроект про громадянство», — додав Порошенко.

За його словами, буде виключена «норма щодо колаборантів» і законопроект буде доопрацьовано.

«Розділимо ці дві речі. Перша річ — це буде закон про громадянство і захист українського громадянства. З іншого боку, законом про колаборантів ми врегулюємо питання щодо цієї, нехай і невеличкої, категорії громадян, але вони мають отримати абсолютну справедливу реакцію українського законодавства, українського закону і держави», — підкреслив Порошенко.

20 квітня президент України Петро Порошенко запропонував Верховній Раді проект закону, яким передбачається втрата українського громадянства людиною, яка брала участь у «виборах»в анексованому Криму.

У Верховній Раді пообіцяли доопрацювати президентський законопроект про зміни до закону про громадянство щодо мешканців анексованого Криму.

16 травня Порошенко відкликав проект про позбавлення громадянства за участь у «виборах» в Криму.

Законопроект передбачав, що набуття громадянства РФ у результаті анексії півострову Росією не є підставою для втрати громадянства. Проте повнолітнього громадянина, згідно із документом, могли позбавити громадянства України, якщо він скористався виборчим або іншим правом, чи виконав обов’язки, які на нього покладає іноземне громадянство.

“Громадське”Related Post