Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо реформування сфери паркування транспортних засобів”.

Документом передбачається створення законодавчого механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом введення фото-, відеофіксації правопорушень.

Також поширюється механізм притягнення до адміністративної відповідальності особи, на яку зареєстровано авто, з зафіксованими в автоматичному режимі порушеннями правил дорожнього руху, за випадки порушення правил зупинки, стоянки і паркування транспорту, в тому числі за несплату за послуги паркування.

Змінилися і розміри штрафів за порушення правил парковки. Передбачена 50% знижка в оплаті штрафів за зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису порушення при їх сплаті протягом 10 банківських днів.

Законом встановлюються усі випадки значної перешкоди дорожньому руху або створення загрози безпеці руху, особливо, якщо транспортний засіб поставлено на проїзній частині в два або більше рядів, залишено у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки на виділеній смузі руху громадського маршрутного транспорту, або велодоріжці.

Після тимчасового затримання авто, передбачено невідкладне інформування поліції з зазначенням часу і місця, куди евакуйовано транспортний засіб, розміщення цієї інформації на офіційному сайті виконавчого органу місцевої ради, а також інформування про евакуацію авто на мобільні телефони власників.

Повернення затриманого транспортного засобу відбуватиметься невідкладно після сплати штрафу і вартості послуги з його транспортування та зберігання.

Для зручності оплати за паркування та ефективного контролю її здійснення створюється законодавча можливість введення рішеннями органів місцевого самоврядування автоматизованої системи контролю оплати паркування.

Закон набирає чинності через 180 днів з дня його опублікування.