Нд. Чер 16th, 2024

Про що свідчать результати чергових виборів в ОТГ?

У регіонах дуже важко, почасти неможливо перемогти політичним силам, які просто мають розкручений ТВ-образ.

29-го квітня 2018 року в 40-ка ОТГ України проходили вибори депутатів та голів громад. Дані вибори мають дуже велике значення в рамках реалізації реформи по децентралізації, адже в результаті новоутворені об’єднані територіальні громади отримали склад своїх основних керівних органів та вже можуть приступати до основної задачі – самостійного планомірного розвитку своїх громад.

За попередніми результатами трійка лідерів з 2017-го року не змінилась: переможцем, як і на попередніх виборах, залишається ВО «Батьківщина», БПП «Солідарність» все ще займає друге місце, третє місце впевнено займає Аграрна Партія України. Так, ВО «Батьківщина» має результат у 35% мандатів, БПП «Солідарність» – 27%. Аграрна партія  покращила свій результат – з 11,5 до 15% і продовжує створювати серйозну конкуренцію політичним мастодонтам.

Варто відмітити, що перемога на виборах в ОТГ є чітким показником структурної розвиненості партій. В регіонах дуже важко, навіть практично неможливо перемогти політичним силам, які просто мають розкручений ТВ-образ, але не проводять послідовної та системної роботи на місцях. Громади обирають тих, кого бачать у реальності, з ким можуть поспілкуватись про наболілі проблеми та звернутись по допомогу. Навряд чи це можна зробити з партіями з телевізора та політиками-шоуменами.

Більше того, вибори в ОТГ – більш реальний показник громадської лояльності, аніж деякі накручені соціологічні опитування та рейтинги, які постійно з’являються задля штучного виокремлення тих чи інших партій та окремих політиків серед усього загалу, а також на відміну від їхніх же прогнозів в усіляких виступах та заявах, коли, опираючи на ці рейтинги, політики приписували собі перемогу та значне зростання підтримки серед громадян.

«Аналізуючи результати виборів 29-го квітня ми ще раз можемо побачити, хто буде створювати основну конкуренцію президентській партії на парламентських виборах у 2019-му році – це ВО «Батьківщина». Впевнена перемога цієї партії на виборах до ОТГ говорить про досить високу реальну довіру до неї серед громадян. Аграрна партія України, у свою чергу, вже стає конкурентом для усіх сильних партій, які сьогодні існують на політичній арені країни. Якщо ця політична сила й надалі продовжить набирати підтримку в тому ж темпі – її прохід до ВРУ буде очевидним», – вважає політолог та аналітик центру «КиївСтратПро» Андрій Бузаров.

Загалом варто зазначити, що до виборів в ОТГ більший рівень довіри як самих українців, так і міжнародних партнерів, адже вони показують більш-менш реальні позиції політичних сил у цілому по країні.

В’ячеслав ШутенкоRelated Post