Пропадає велика ділянка лісу біля Виноградаря. В зоні відпочинку «Каланча» спостерігається масове розмноження молі павутинної, метелика-листовійки й інших шкідників лісу. З високих дубів майже до землі звисають тонкі нитки павутини з маленькою гусінню. На верхівках дерев шкідник створив пасма і кубла з павутини (див.фото). Гусінь буквально сиплеться на голови відпочиваючим. Таке її катастрофічне розмноження призвело до того, що старі й молоді дуби – а саме ці дерева найбільше потерпають від тих комах – масово стоять з геть побілілим листям, що видно на фото.

Це не перший напад шкідників на Виноградарський ліс. Такі «хвилі життя» вже спостерігалися тут. Раніше ліс навіть обробляли інсектицидами з гелікоптера.

Нині – період гніздування птахів, тому ніякі роботи з хімією, та ще які супроводжуються шумом, в тому числі прибирання сухостою, проводити заборонено. Але сухостій, завали повалених дерев у лісі на Виноградарі – на кожному кроці. Нагадаємо, що вони є розсадниками шкідників лісу.

Але гусінь – не єдина біда мальовничого куточка Пущі-Водиці біля Виноградаря. «Вечірка» вже піднімала тему масового всихання соснових масивів в цьому місці. Тоді головний лісничий Святошинського лісо-паркового господарства Анатолій Крутько пояснив, що нині сосни потерпають від зміни клімату на більш посушливий. Ареал зростання сосни зміщується на північ. Це проблема не лише України, але й сусідніх Польщі й Білорусі.

“Так, біля Виноградаря було багато високих сосон. Але вони всихають, бо знизився рівень ґрунтових вод. Вижили лише листяні породи – дуби, котрі нині потерпають від шкідників. Кілька років тому лісництво разом із місцевими жителями висаджувало тут сосни, але прийнялася критично мала кількість. Сосни також потерпають від жука-короїда, що пошкоджує деревину й прискорює всихання дерев”, – пояснив Анатолій Крутько.

Великі соснові масиви потерпають від нестачі води й на ділянках між Києвом та Вишгородом. Дерева або вже засохли. або мають дуже рідку крону.

Проте у лісі напрочуд добре почувається нині клен широколистяний – зеленіє й заміщає собою вільні ділянки під сонцем. Добре ріс би й дуб, аби на нього періодично не нападала пошесть.

Пропадає велика ділянка лісу біля Виноградаря. Фото Пропадає велика ділянка лісу біля Виноградаря. Фото Пропадає велика ділянка лісу біля Виноградаря. Фото Пропадає велика ділянка лісу біля Виноградаря. Фото Пропадає велика ділянка лісу біля Виноградаря. Фото Пропадає велика ділянка лісу біля Виноградаря. ФотоПропадає велика ділянка лісу біля Виноградаря. Фото

«Вечірній Київ»https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/05/Propadaye-velyka-dilyanka-lisu-bilya-Vynogradarya.-Foto4-1.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/05/Propadaye-velyka-dilyanka-lisu-bilya-Vynogradarya.-Foto4-1-150x150.jpgKievTimeВладаКиївСуспільствоВиноградар,ліс,шкідники лісуПропадає велика ділянка лісу біля Виноградаря. В зоні відпочинку «Каланча» спостерігається масове розмноження молі павутинної, метелика-листовійки й інших шкідників лісу. З високих дубів майже до землі звисають тонкі нитки павутини з маленькою гусінню. На верхівках дерев шкідник створив пасма і кубла з павутини (див.фото). Гусінь буквально сиплеться на голови...| Київської області та України | Kiev Time