Президент України Петро Порошенко грає на публіку щодо примусового об’єднання громад. Про це заявив голова Аграрної партії Віталій Скоцик, коментуючи заяву Порошенка на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку у Вінниці, передає прес-служба Аграрної партії.

На думку політика, застосування будь-яких адміністративно-примусових методів “згори” у сучасних умовах – протизаконно, оскільки прямо суперечить закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

“Гальмування процесів децентралізації у країні вже стає помітним навіть для неозброєного ока. І тут є чимала “заслуга” керівництва держави. Лише нашим очільникам вдається декларувати прихильність до децентралізації і водночас просувати повзучу централізацію – бюджетно-фінансову, медичну, управлінську тощо”, – зазначив Скоцик.

Політик звернув особливу увагу на слова Порошенка: “Рано чи пізно тим, хто не зможе об’єднатися знизу, доведеться допомогти об’єднатися згори”.

Скоцик наголосив, що в законі “Про добровільне об’єднання територіальних громад” прямо вказано, що їх об’єднання здійснюється на основі принципів добровільності, прозорості та відкритості. І будь-яких часових обмежень у документі немає.

Політик наголошує, що процеси децентралізації обов’язково мають відбуватися в межах закону.

Ряд експертів заявляє про свідоме гальмування процесу децентралізації. Про це може свідчити кількість територіальних громад, що візьмуть участь у виборах 29 квітня.

Наразі в Україні зареєстровано 728 ОТГ, а от найближчі вибори відбудуться лише у 40. І це, незважаючи на те, що за словами деяких експертів до виборчого процесу реально готовими були 200 громад. Щодо попередніх виборів, то 29 жовтня вони відбулись у 201 об’єднаних територіальних громадах, а у грудні лише у 51 ОТГ. Тобто за більш як півроку вибори й досі не відбулись у 65% громад.

Нагадаємо, що Аграрна партія заявила про свою участь у виборах до ОТГ у 17-ти областях України, які відбудуться вже 29 квітня.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/image-e1509299200495.jpeghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/image-e1509299200495-150x150.jpegadminВладаПолітикаСуспільствоАграрна Партія України,Вітілій Скоцик,ОТГ,Петро ПорошенкоПрезидент України Петро Порошенко грає на публіку щодо примусового об'єднання громад. Про це заявив голова Аграрної партії Віталій Скоцик, коментуючи заяву Порошенка на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку у Вінниці, передає прес-служба Аграрної партії. На думку політика, застосування будь-яких адміністративно-примусових методів 'згори' у сучасних умовах –...| Київської області та України | Kiev Time