Чт. Чер 20th, 2024

Справа генерала Гриняка: адвокат обвинувачуваного заявив про “свавілля і беззаконня” в стінах Генпрокуратури

Адвокат обвинувачуваного у “справі Майдану” генерал-майора МВС Володимира Гриняка Станіслав Іваницький підбив проміжні підсумки того, як розвивалися події навколо цієї справи.

Адвокат генерал-майора Гриняка Станіслав Іваницький вкотре заявив про свавілля, яке панує в стінах Генпрокуратури, та з яким йому і його підзахисному довелося стикатися протягом досудового розслідування даного кримінального провадження. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

За словами Іваницького, після оголошення стороні захисту про завершення досудового розслідування даного кримінального провадження, відповідно до положень ст.290 КПК, посадові особи ДСР ГПУ (Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України – ред.) повинні були надати стороні захисту усі  зібрані по справі матеріали. Втім, стороні захисту було надано лише деякі томи справи в обсязі, який вважав за необхідне слідчий. При цьому, заявив Іваницький, захистом було виявлено, що слідчий фальсифікував докази та продовжував проводити слідчі дії в незаконний спосіб.

За словами Іваницького, захист неодноразово звертався до суду з численними скаргами та вимогами зобов’язати слідчого негайно надати нам усі матеріали. Відповідно до положень ст.306 КПК України, такі скарги повинні розглядатися судом не пізніше 72-х годин з моменту їх надходження, однак скарги захисту Гриняка так і не були розглянуті судом.

“Попри такі кричущі порушення наших процесуальних прав, ми продовжували здійснювати процес ознайомлення, при цьому опрацьовували в середньому 2-3 томи на день, що містять в середньому 600-900 аркушів. Однак, слідчому і прокурору цього здалось замало і вони зобов’язали нас щоденно опрацьовувати 5 томів та звернулися до слідчого судді з клопотанням про встановлення нам часових обмежень на процес ознайомлення. На відміну від грубого порушення строків розгляду наших скарг, клопотання прокурора дивним чином було розглянуто судом майже одразу”, – розповів Іваницький.

За таких умов стороні захисту довелося значно прискорити процес ознайомлення з матеріалами справи. Втім, за словами адвоката Іваницького, вимушене підвищення темпів роботи викликало невдоволення у слідчого, який почав створювати додаткові перешкоди в процесі ознайомлення зі справою.

“За сьогоднішній день стороною захисту опрацьовано 22 томи справи, загальною кількістю 5721аркушів. Попри такий величезний обсяг матеріалів, нам вдалося виконати цю роботу, оскільки зміст цих матеріалів не викликав в нас жодного інтересу, тому що навіть при поверхневому огляді цих документів стає зрозуміло, що вони не мають жодного доказового значення.
Зокрема, один з томів, обсяг якого понад 500аркушів, складався виключно з платіжних документів за 2016р. По-перше, Революція Гідності тривала в період з листопада 2013 до лютого 2014рр. По-друге, за весь час багаторічної служби в системі МВС, підозрюваний Гриняк В.П. ніколи не займався фінансово-господарською діяльністю Міністерства. Отже одразу стає очевидно, що усі ці документи не мають ніякого відношення до предмету доказування, тобто вини В.П.Гриняка до безпідставно інкримінованих йому діянь.
Або наприклад інші 4 томи, загальним обсягом понад 950аркушів, містили особові справи співробітників МВС та СБУ. Разом із тим до цих томів долучено й протоколи допиту цих службових осіб, у яких вони чітко зазначають, що з генералом В.Гриняком вони не знайомі та навіть не чули його прізвище.
Для чого орган досудового розслідування марно витратив бюджетні кошти на друк цих безглуздих документів та включив їх до числа доказів по справі – невідомо!!!
Однак, саме цікаве почалося потім, коли у слідчого у буквальному сенсі закінчилися томи, які він повинен був надати нам для ознайомлення. Я можу з упевненістю це заявити, тому що ситуація була доведена просто до маразма. Слідчий почав приносити нам по одному тому, і кожен такий похід з кабінету у кабінет в нього займав близько 45хвилин. Так-так, це не жарт, на подолання шляху протяжністю у приблизно 200метрів слідчий витрачав біля 45хв. З допомогою нескладних математичних розрахунків можна встановити, що при цьому він рухався із середньою швидкістю 0,27 км/год або 0,074 м/сек!!!! Погодьтеся – абсурд!! Однак, усі посадові особи, що включені до слідчої та прокурорської групи, роблять вигляд, що усе нормально і нічого надзвичайного не відбувається.
Але вже стає цілком очевидно, що така ситуація спричинена тим, що стороні захисту вдається опрацьовувати матеріал швидше, аніж працівники ДСР ГПУ встигають його фабрикувати. Водночас, таки “нашвидкоруч” зроблені томи просто переповнені помилками, подивіться хоча б на нумерацію аркушів (фото додається) і це результати роботи співробітників ГСУ ГПУ, а не слідчого у глухому рай.центрі, хай пробачить мене останній за таке образливе порівняння..))”, – написав Іваницький в Facebook 27 лютого 2017 року.

За словами Іваницького, після цього слідчий Генпрокуратури на тиждень “зник з поля зору”, в той час як колеги останнього категорично відмовлялись надавати захисту матеріали без його відома. Далі сторону захисту взагалі перестали допускати в приміщення ДСР ГПУ.

Події 3 березня 2018р:

Події 3 березня 2018р:

Як розповів Станіслав Іваницький,  відмовляючи захисту в доступі до приміщення ДСР ГПУ, черговий на КПП мотивував таку поведінку зайнятістю слідчого.

“Однак, в подальшому виявилось, що це повна брехня і нісенітниця, тому що поки ми відчайдушно домагалися дотримання наших процесуальних прав, слідчий спокійно відпочивав собі на Єгипетському курорті”, – розповів Іваницький.

“Все це лише маленька частинка того тотального безладу, що відбувається в ДСР ГПУ, в той час, коли керівництво цього підрозділу з усіх каналів центрального телебачення брехливо рапортує про високі досягнення на шляху розслідування справи вбивства Небесної Сотні. Однак, судячи зі всього, деякі співробітники ДСР ГПУ геть забули, що наше громадянське суспільство з часів Революції Гідності пережило дуже значні прогресивні перетворення, тому, коли ліміт людського терпіння буде вичерпано, народ в високим ступенем готовності буде здатний взяти ситуацію в свої руки та покінчити з цим хаосом, беззаконням і свавіллям”, – підсумував Іваницький.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що адвокат генерал-майора Гриняка заявив, що в ГПУ вводять в оману суспільство, рапортуючи про досягнення в розслідувані “справи Майдану”.Related Post