Ср. Тра 22nd, 2024

Ціни на газ в Україні можуть змінитися

Україна у 2016 році погодилася привести ціни на газ у відповідність із рівнем зовнішніх ринків, проте так і не виконала цю вимогу, що заморозило видачу траншу від МВФ.

Україна повинна виконувати обіцянки за погодженням цін на газ до ринкових у рамках програми кредитування. Про це сказав представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, повідомляє Reuters у суботу, 31 березня.

За його словами, Україна повинна дозволити ринку встановлювати ціни на газ у рамках програми кредитування.

“Важливо, щоб ціни на газ – і комунальні тарифи не виняток – визначалися ринком, відповідно до реформ, які були введені у 2016 році. Це серйозний прорив у процесі реформ в Україні за останні кілька років”, – сказав Люнгман.

“МВФ чітко дав зрозуміти, що виконання обіцянок щодо приведення цін на газ до ринкового рівня є основною умовою фінансування. Українська влада ще може провести запропоновані МВФ реформи до президентських і парламентських виборів, які пройдуть не пізніше 2019 року. Кредитна програма МВФ закінчується у березні майбутнього року”, – йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Кабмін вирішив не підвищувати до літа ціни на газ для населення. Чинні тарифи на газ продовжені до 1 червня 2018 року. Для кінцевого споживача з урахуванням ПДВ та інших зборів ціна становить 6 958 гривень за тисячу кубометрів.

Нещодавно Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що під час візиту до Києва групи експертів МВФ вдалося досягти прогресу в усіх напрямках.Related Post