Слідство встановило, що посадовці залізниці через фіктивні фірми розікрали мільйони гривень, призначені на ремонт приміських дизель-поїздів.

Генпрокуратура та Служба безпеки України проводять обшуки в офісі ПАТ “Укрзалізниця” в рамках резонансної справи про розкрадання понад 70 млн. гривень, призначених для ремонту приміських дизель-поїздів.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook речник ГПУ Андрій Лисенко.

“Ці дії відбуваються у зв’язку зі здійсненням досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактами заволодіння грошовими коштами, які призначалися на ремонт дизель-поїздів, що використовуються під час приміських перевезень, за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК України”, – розповів він.

За словами Лисенка, нині у кримінальному провадженні повідомлено про підозру 14 службовим особам, зокрема 3 особам керівного складу департаментів ПАТ “Укрзалізниця”, 4 керівникам афілійованих підприємств, 7 службовим особам залізниці та її філій інших рівнів.

Як встановило слідство, керівники ПрАТ “Дніпропетровський тепловозоремонтний завод” за попередньою змовою із керівництвом регіональних філій “Львівська залізниця”, “Південна залізниця”, за безпосередньої участі керівництва ПАТ “Укрзалізниця”, із залученням низки фіктивних підприємств, достовірно знаючи, що роботи з модернізації дизельних двигунів М 756 на ПрАТ “ДТРЗ” не проводились, склали та видали завідомо неправдиві офіційні документи про нібито здійснення ремонтів, на що з рахунків “Укрзалізниці” були перераховані “ДТРЗ” понад 70 млн.грн. Після цього гроші були перераховані фіктивним підприємствам.

“Вчинення цього злочину стало можливим у зв’язку з тим, що працівниками ПАТ “Укрзалізниця” усупереч вимогам правовстановлювальних документів підприємства прийняті рішення про можливість укладення таких договорів філіями без отримання письмового дозволу ПАТ “Укрзалізниця”, – пояснив Лисенко, додавши, що колишні керівники “ДТРЗ”, яким повідомлено про підозру, визнали, що операції були безтоварні.

Водночас було встановлено, що ремонтні роботи переважно виконувалися на територіях депо, де експлуатуються ці дизель-поїзди.

“Під час обшуку планується вилучити оригінали протиправних рішень ПАТ “Укрзалізниця”, матеріали щодо погодження змін до фінансових планів регіональних філій, які вможливили скоєння згаданого злочину, документи стосовно руху коштів”, – зазначив речник ГПУ.

Окремо він також заявив, що, незважаючи на заяви посадовців “Укрзалізниці” про зацікавленість у викоріненні протиправних явищ у роботі компанії, здійснення слідчої дії зумовлене ненаданням у повному обсязі запитуваних документів і тривалим перешкоджанням керівництвом “ДТРЗ” проведенню перевірки дотримання законодавства органами Державної фіскальної служби України згідно з ухвалою суду.

Наразі досудове розслідування триває та перебуває на постійному контролі керівництва ГПУ.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/90503-707x400.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/90503-707x400-150x150.jpgКиївTimeВладаСуспільствоГЕНПРОКУРАТУРА,корупція,обшук,СБУ,УкрзалізницяСлідство встановило, що посадовці залізниці через фіктивні фірми розікрали мільйони гривень, призначені на ремонт приміських дизель-поїздів. Генпрокуратура та Служба безпеки України проводять обшуки в офісі ПАТ 'Укрзалізниця' в рамках резонансної справи про розкрадання понад 70 млн. гривень, призначених для ремонту приміських дизель-поїздів. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook речник...| Київської області та України | Kiev Time