Ср. Тра 29th, 2024

У Полтавських реабілітаційних центрах незаконно утримували людей

У двох реабілітаційних центрах, розташованих у Полтаві, виявили осіб, які заявили про своє незаконне утримання.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області

У рамках розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.146 КК України 11 квітня 2018 року у 2 реабілітаційних центрах, розташованих у Полтаві, працівники органів прокуратури Полтавської області, які здійснюють нагляд за додержанням законів при виконані судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, спільно зі співробітниками органів поліції області виявили 60 осіб, які проходили так званий курс реабілітації від наркотичної та алкогольної залежності.

Під час опитування зазначених осіб 20 із них, серед яких 1 малолітня дівчина та 2 неповнолітніх хлопців, повідомили, що їх тримали у закладах незаконно, обмежуючи особисту свободу.

В одному з центрів вільного виходу з приміщення люди не мали, вікна були заґратовані та закриті, доступ свіжого повітря обмежений. Окрім цього, деякі особи повідомили, що працівники закладу примусово надавали їм невідомі лікарські засоби, а за порушення карали, примушуючи тривалий час стояти на табуретці та забороняючи спілкуватися.

Малолітня та неповнолітні особи знаходилися без дозвільних документів, які підтверджували правомірність їх перебування.

Наразі вищезазначені особи (жителі Полтавської, Дніпропетровської, Донецької, Івано-франківської, Київської, Волинської, Харківської, Львівської, Хмельницької та Херсонської областей) за втручання правоохоронців залишили реабілітаційні центри, а діти передані рідним.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Довідково: ч. 1 ст. 146 КК України – незаконне позбавлення волі.Related Post