Пт. Тра 24th, 2024

У центрі міста встановили дві бронзові міні-скульптури

У рамках проекту «Шукай» у центрі міста встановили дві бронзові міні-скульптури.

До Дня Києва столиця поповнилася одразу двома бронзовими символами міста. Один з них – Київський екіпаж, який встановили в арці Пасажу.

“Перший в Києві самохідний екіпаж стартував у 1892 році з Контрактової площі – курсував без коня, лише на газовому пристрої. Він починав маршрут з Подолу, їхав через Хрещатик і проїжджав вулицею Марії Заньковецької, тому місце розташування скульптурки обране не випадково”, – розповіла автор проекту «Шукай» Юлія Бевзенко.

У мініатюрного Київського екіпажу є легенда: якщо потерти скульптуру, то на дорозі і у житті людину буде супроводжувати зелене світло. Зараз для Києва це вельми актуально.

У центрі міста встановили дві бронзові міні-скульптури

Друга скульптура, яку відкрили цього дня, присвячена київському трамваю. Вона знайшла собі місце на колоні будівлі ТРЦ «Гуллівер».

Скульптурку відкрили на честь першого трамваю, який стартував 1895 року. На початку ХХ століття у Києві вже було 20 маршрутів. Один із них ходив вулицею Жандармською (нинішня Саксаганського), а потім піднімався бульваром Лесі Українки.

Традиційно й ця скульптурка отримала свою легенду. Якщо потреш трамвайчик, то будеш їздити «зайцем» і тебе не спіймають. Організатори запевняють, що на метрополітен ця легенда теж поширюється.

У центрі міста встановили дві бронзові міні-скульптури

“Місія проекту в тому, щоб не лише туристам, але й киянам було цікавіше гуляти містом. Ми вже відкрили шість скульптур, до грудня 2018 року плануємо ще шість. Згодом по ресторанах і кафе будуть розповсюджені карти з маршрутами, а ще проводитимуться спеціальні квести з призами”, – розповідає Юлія Бевзенко. 

Відкриття наступної сьомої скульптурки відбудеться 8 червня. Але що це буде і де розташовуватиметься, організатори тримають у секреті.

У центрі міста встановили дві бронзові міні-скульптури У центрі міста встановили дві бронзові міні-скульптури У центрі міста встановили дві бронзові міні-скульптури У центрі міста встановили дві бронзові міні-скульптури У центрі міста встановили дві бронзові міні-скульптури У центрі міста встановили дві бронзові міні-скульптури

«Вечірній Київ»Related Post