Site icon Новини Києва

Україна пропонує 23 росіян в обмін на українських заручників

Україна готова передати в обмін на українських полонених 23 громадян РФ, які відбувають покарання за тяжкі злочини проти територіальної цілісності і суверенітету України.

Про це представниця України в підгрупі з гуманітарних питань ТКГ Ірина Геращенко заявила в ефірі телеканалу “112 Україна”.

“Дійсно, сьогодні в українських в’язницях відбувають покарання за тяжкі злочини проти територіальної цілісності, суверенітету ті росіяни, які були затримані, власне, в результаті війни за свою ту чи іншу участь у конфлікті під прикриттям так званих “ополченців”. Але, очевидно, що це куратори, а не “ополченці”. І власне, українська сторона готова передати цих засуджених, але ми так само хочемо звільнити громадян України”, – сказала вона.

“Якщо російська сторона стверджує, що “нас там немає”, то українська сторона говорить, що ні, ви тут є. І зараз 23 росіян перебувають в українських в’язницях. Ми готові їх передати для звільнення українських заручників”, – додала Геращенко.

Зазначимо, що 4 квітня відбудеться чергове засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі, де учасники обговорять обмін полоненими.Exit mobile version