Site icon Новини Києва

“Уряд наступного року матиме близько 30 млрд грн від спецконфіскації” – Ірина Луценко

Ирина Луценко депутат Верховной рады Украины

“На зустрічі з представниками уряду, міжнародних організацій, посольств, працівниками мобільних бригад соціально-психологічної допомоги підводили підсумки року в питанні захисту жінок від насильства” – про це на своїй сторінці facebook повідомила депутат Верховної ради України Ірина Луценко:

“За даними Міністерства соціальної політики, кожна четверта жінка в Україні потерпає від насильства. Переважна більшість таких випадків – від 70% і вище – трапляються вдома, у сім’ях. Тому питання втілення в життя прийнятих минулого тижня законів проти домашнього насильства набуває особливої ваги. Доведеться приймати сотні документів, аби закладені в законі норми запрацювали, жертвам домашнього насильства надавалась повна допомога, а кожен кривдник отримував реакцію держави – від корекційної програми до позбавлення волі, в залежності від скоєного.

Щодо фінансування цих програм хочу запевнити, що уряд наступного року матиме близько 30 млрд грн від спецконфіскації. Гроші Януковича і його наближених підуть на фінансування армії, сільську медицину та інфраструктуру, соціальні проекти. В тому числі, на створення притулків для жертв насильства, «гарячої лінії» та інших заходів превенції та ліквідації наслідків домашнього насильства.

Але прийняття законів проти насильства та їх імплементація – лише початок зміни системи. Як слушно зазначив сьогодні представник Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine Каспар Пік, нам потрібен діалог. У нас в суспільстві досі, нажаль, немає розуміння масштабів проблеми і шляхів вирішення. Жінки (а саме вони найчастіше стають жертвами насильства) не вірять, що правоохоронні органи їх захистять, бояться говорити. В свою чергу, правоохоронні органи – це чоловіче середовище, яке часто сприймає домашнє насильство як внутрішню, сімейну проблему і не надто активно втручаються. Потрібен тиск суспільства, журналістів, активних громадян – тоді закони будуть швидше впроваджувати, поліція, суди, прокуратура активно діятимуть.

Попереду в нас дуже багато роботи. Це і подальша зміна законодавства, тому що з 75 рекомендацій Ради Європи ми внесли зміни лише у 8 законів і кодексів, залишилось ще близько 20. Це і своєрідний лікбез для населення щодо правових інструментів захисту. Це і створення комплексної системи захисту від насильства та запобігання ньому. Ми лише на початку боротьби з цією замовчаною, давньою проблемою, від якої потерпають сотні тисяч жінок і мільйони дітей. Але я не маю сумніву, що крок за кроком ми сформуємо нульову толерантність до домашнього і гендерного насильства – як на рівні держави, так і в суспільстві.

#НіНасильству”Exit mobile version