Пн. Тра 27th, 2024

Верховна Рада України проти “Північного потоку-2”

Верховна Рада звернулася до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу “Північний потік-2”. За схвалення відповідного звернення проголосували 266 депутатів за мінімально необхідних 226.

“Продовжується реалізація проекту “Nord Stream 2”. Безумовним результатом створення цих газопроводів стане утвердження абсолютної монополії Росії на газовому ринку Європи. В такому разі “Газпром” отримає контроль над обсягом і ціною всього газового ринку континентальної Європи, а також фізичну можливість взагалі відмовити в постачанні газу країнам Центральної Європи – які сьогодні сумлінно купують у монополіста газ за міжнародно визнаними комерційними контрактами”, – мовиться у звернені.

Депутати закликають міжнародну спільноту зробити все можливе для цілковитої і незворотної заборони на побудову “Північного потоку-2” і не брати ніякої участі у підготовці, фінансуванні чи лобіюванні цього проекту.

На початку березня речник німецького уряду Штеффен Зайберт заявив, що новий газопровід через Балтійське море в обхід України “є виключно комерційним проектом”, однак додав, що “в інтересах Німеччини та Європи, щоб Україна продовжила відігравати роль у транзиті російського газу”.

У США неодноразово заявляли, що “Північний потік-2” є об’єктом політизації енергетики і підриває спроби Європи стати менш залежною від російських ресурсів.

Проект “Північний потік-2” має постачати газ із родовищ на півночі Росії безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Польщу. Проект має розширити здатності вже збудованого першого “Північного потоку”. Компанія Nord Stream 2 AG (“Північний потік-2”), що займається плануванням будівництва, належить російському “Газпромові” на 100 відсотків через його філію у Нідерландах.Related Post