Верховна Рада України прийняла закон №5495, що передбачає підвищення відповідальності за незаконне вивезення з України лісу і лісоматеріалів.

Закон передбачає збільшення обсягу річної заготівлі лісоматеріалів з 20 млн кубічних метрів до 25 млн. У Кримінальному кодексі України з’явиться нова стаття №201-1 про незаконний вивіз лісоматеріалів (зокрема необроблених), пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев. Контрабанда всіх цих товарів буде передбачати відповідальність у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років. Якщо людина скоїла такий злочин не в перший раз або у великому розмірі – йому буде загрожувати позбавлення волі від 5 до 10 років, конфіскація майна і позбавлення права обіймати певні посади до 3 років.

Якщо злочин скоїла організована злочинна група або мова йде про контрабанду в особливо великому розмірі, то покарання – позбавлення волі від 10 до 12 років з позбавленням права займатися певною діяльністю до 3 років і конфіскацією майна.
Раніше незаконна порубка лісу передбачала штраф 850-1700 грн, або арешт до півроку, або обмеження / позбавлення волі на строк до 3 років.

Оновлена ​​стаття передбачає покарання не тільки за рубку лісу, а й за незаконне перевезення, зберігання або збут лісу.
Так, незаконна рубка дерев в лісах або інших насадженнях; перевезення, зберігання, збут незаконно вирубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, буде каратися штрафом від 17 тис. до 25,5 тис. грн або арештом на строк до півроку, або обмеженням або позбавленням волі до 3 років. Повторне порушення або ж за змовою групи осіб передбачатиме покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі до 3 років.

Якщо незаконно рубали дерева в заповідниках або на територіях природно-заповідного фонду – йдеться про штраф від 25,5 тис.грн до 34 тис.грн або обмеження / позбавлення волі до 5 років. Якщо порушення призвело до тяжких наслідків (втрати від 85 тис.грн) – передбачено позбавлення волі на 5-7 років.

Закон також передбачає збільшення штрафів за пошкодження лісів. Документ набуде чинності з 1 січня 2019 року. На 8 років з набрання чинності законопроекту забороняється експорт паливної деревини.

Вечірній Київhttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/07/VR-Ukrayiny-pryjnyala-zakon-pro-pidvyshhennya-vidpovidalnosti-za-nezakonne-vyvezennya-lisomaterialiv.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/07/VR-Ukrayiny-pryjnyala-zakon-pro-pidvyshhennya-vidpovidalnosti-za-nezakonne-vyvezennya-lisomaterialiv-150x150.jpgKievTimeВладаПодіїВерховна Рада,лісВерховна Рада України прийняла закон №5495, що передбачає підвищення відповідальності за незаконне вивезення з України лісу і лісоматеріалів. Закон передбачає збільшення обсягу річної заготівлі лісоматеріалів з 20 млн кубічних метрів до 25 млн. У Кримінальному кодексі України з'явиться нова стаття №201-1 про незаконний вивіз лісоматеріалів (зокрема необроблених), пиломатеріалів цінних та...| Київської області та України | Kiev Time