Site icon Новини Києва

Нові російські танки на Донбасі: До чого готуються бойовики “Л-ДНР” і чого чекати Україні

Російські бойовики в “ЛНР” і “ДНР” продовжують нарощувати вогневі сили і засоби за межами місць дозволеної дислокації

Інформація про нарощування Росією своїх військ на окупованій нею частині українського Донбасу вже кілька місяців не сходить зі шпальт вітчизняних новинних видань і зведень української розвідки. Однак, вчора вона набула конкретики.

Спостерігачі ОБСЄ у звіті від 6 липня повідомили про зафіксовану безпілотником на окупованій території Луганської області бойову техніку окупантів, а саме:

  • поблизу Шимшинівки – 11 танків, 26 броньованих машин;
  • поблизу Мирного – 30 танків, 9 самохідних гаубиць, 18 буксированих гаубиць, 101 броньована бойова машина;
  • поблизу Круглика – 30 танків.

У той же час на окупованій території Донецької області безпілотник ОБСЄ зафіксував наступне скупчення ворожої техніки:

  • поблизу Бойківського – 8 танків Т-64;
  • на території Роздольного – 23 бойові машини піхоти (БМП);
  • поблизу Кальміуського – 6 бойових броньованих машин, 1 самохідна гаубиця 2С1 “Гвоздика”.

Портал Depo.ua розібрався – де саме бойовики нарощують свої вогневі засоби і чим це загрожує в конкретних точках лінії розмежування.

Так звана “ЛНР”

Як видно з карти, місця зосередження ворожої військової техніки на території так званої “Луганської Народної Республіки” знаходяться у глибині території, однак поблизу від стратегічних автомобільних доріг і великих міст.

Найбільша кількість техніки зосереджена поблизу Мирного і являє собою своєрідний резерв для оборони Луганська, до якого танки маршем можуть доїхати буквально за кілька годин.

З Круглика також можна швидко дістатись як до Луганська, так і до Світлодарської дуги через окуповане Дедальцеве.

А з Шимшинівки взагалі за кілька годин можна перегнати бронетехніку як до Луганська, так і до Первомайська чи Дебальцевого. Тому трохи дивно, що там зосереджене найменше скупчення техніки. Однак, цілком ймовірно, що її кількість буде нарощуватись.

Взагалі, таке розташування сил ворога свідчить про націленість більше на оборону, аніж на наступ. Хоча, цілком може бути, що це лише початок.

Так звана “ДНР”

В так званій “Донецькій Народній Республіці” навпаки – зосередження військової техніки спостерігається неподалік лінії розмежування. Та й кількісно цей контингент значно менший.

Зокрема, 8 танків поблизу Бойківського теоретично можуть загрожувати Маріуполю на півдні, однак, цього явно буде замало, щоб прорвати українську лінію оборони.

Інші угруповання зосереджені майже поруч одне з одним – поблизу Кальміуського і Роздольного. Сумарно вони складають досить грізну силу, однак скидається на те, що головне їх завдання – захищати від деокупації Донецьк і Докучаєвськ.

Та хоч загальна картина й натякає, що в “Л-ДНР” бояться українського наступу і посилено готуються до нього, у штабі Операції Об’єднаних сил вважають дану активність російських бойовиків підготовкою до можливих бойових дій. Особливо на Луганщині, яка окрім лінії розмежування з тимчасово-окупованою територією має також спільний кордон з Росією.

“Варто наголосити на скупченні озброєння та військової техніки на полігонах тимчасово окупованої території Луганської області, які своєю чисельністю загострюють ситуацію в районі проведення ООС”, – наголосили у штабі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в

Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у FacebookExit mobile version