Нд. Чер 16th, 2024

Росіянин заявив про намір ініціювати вихід Калінінграда зі складу РФ – Укрінформ

Уродженець Калінінградської області Росії, координатор Балтійської республіканської партії Вадим Петров  передав посольству РФ у Варшаві ультиматум, в якому підкреслив, що у випадку відмови Кремля піти на деескалацію ситуації навколо кордонів України його партія ініціюватиме проведення референдуму щодо виходу Калінінградської області зі складу Росії, передає Укрінформ.

У документі підкреслюється, що жителі Калінінградської області виступають проти мілітаризації регіону, не хочуть псувати добросусідські відносини з Польщею та Литвою. Наголошується, що в результаті конфлікту регіон може опинитися в ізоляції, не вистачатиме продуктів харчування.

З метою деескалації ситуації в документі пропонується відвести російські війська від кордонів України, припинити окупацію сходу України та Криму, вивести військовий контингент з Білорусі та припинити підтримку нелегітимного Лукашенка, а також на 50% демілітаризувати Калінінградську область.

У випадку, якщо вимоги не будуть виконані упродовж наступних двох місяців, Балтійська республіканська партія ініціюватиме електронний референдум про вихід Калінінградської області зі складу Росії.

“Хочемо навести паралелі з організацією Кремлем референдуму в українській Автономній Республіці Крим. Громадянам Росії було повідомлено, що це “волевиявлення жителів півострова”. Тому референдум щодо виходу Калінінградської області зі складу Росії також може бути волевиявленням жителів нашого регіону”,- наголошується у зверненні.

Як підкреслюється, керуючись волею жителів регіону Балтійська республіканська партія звертатиметься за допомогою до всіх країн цивілізованого світу з проханням про підтримку.

У документі зазначається, що партія більше року проводила інтернет-опитування жителів Калінінградської області. За його результатами, більшість опитаних бачать майбутнє регіону разом з Європою.

На знак протесту проти політики Путіна він також порвав конституцію РФ.Related Post