Чт. Кві 25th, 2024

Рибалок українського судна в Криму понад півтора місяці утримували у нелюдських умовах

Чер28,2018 #"КримSOS" #рибалки
Рибалок українського судна в Криму понад півтора місяці утримували у нелюдських умовах

Українських рибалок з судна «ЯМК-0041», затриманого біля берегів анексованого Криму, понад півтора місяці утримують на території прикордонного управління ФСБ Росії у анексованому Криму у нелюдських умовах.

Про це «Крим Реалії» повідомив адвокат одного з моряків (Руслана Скрипника) Сергій Легостов.

За словами Легостова, моряків утримують в управлінні ФСБ Росії у Балаклаві, що біля Севастополя.

«Їх затримали у морі 4 травня, на наступний день притягли у Балаклаву. З 5 травня по 25 червня він (Скрипник, — ред.) фактично був позбавлений волі, містився в місцевому «Гуантанамо» — прикордонному управлінні ФСБ на вулиці Новикова в Балаклаві, не будучи затриманим за підозрою або обвинуваченням у вчиненні будь-якого злочину, не будучи заарештованим згідно з рішенням суду, взагалі без будь-яких процесуальних документів — як раб на якомусь острові», — розповів адвокат.

Він додав, що моряк скаржиться, що на рибалок психологічно тиснули, залякували, неодноразово допитували, не допускали адвокатів і консула.

«Його допитували разів 10, при цьому сказали, що ні адвокат, ні консул не підходять. Помістили в жахливих умовах, піддавали нелюдському поводженню», — розповів адвокат.

За його словами, за цей час підзахисний Легостова схуд на 40 кілограмів.

Як повідомив адвокату Скрипник, інших моряків змусили написати заяву, що вони добровільно перебувають у режимній прикордонній зоні ФСБ.

«В останні дні до 25 червня рибалки влаштували голодування, один з них намагався повіситися. Люди були на межі фізичного і психічного виснаження», — зазначив адвокат.

25 червня рибалок з Балаклави перевезли в іншу частину Севастополя — Комиші, де оглянули речі і відпустили.

Скрипник з дружиною спробували виїхати з міського автовокзалу, але моряка затримали «за хуліганство» після інциденту на вокзалі.

«Біля автовокзалу до Руслану підбіг невідомий, попросив закурити, після цього пару разів ударив ззаду по колінах… Натурально провокував правопорушення, щоб створити привід для затримання», — передав слова підзахисного адвокат.

Згодом Скрипника доставили в Нахімовський відділ поліції Севастополя і склали адмінпротокол за «хуліганство».

Наразі у неволі в анексованому Криму перебувають семеро українських моряків, які були затримані підконтрольними окупаційній владі силовиками

4 травня Федеральна служба безпеки РФ заявила про затримання в українського рибальського судна з п’ятьма членами екіпажу в акваторії Чорного моря.

Прикордонники підтвердили затримання українського судна неподалік Криму

Як повідомили у ДПСУ, судно було оформлене належним чином і мало дозволи на вилов риби у межах територіального моря або 12-мильної економічної зони.

МЗС України направило Росії ноту через затримання українського судна.

Напередодні, 25 березня в Азовському морі українські правоохоронці затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ. На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальших перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.

Влада тимчасово окупованого Росією Криму намагалася передати членам судна «Норд» паспорти громадянина України для того, щоб вони могли безперешкодно перетнути пункт пропуску на адмінкордоні з півостровом.

8 квітня представники Генконсульства РФ намагалися вивезти екіпаж «Норда» в Росію через пункт пропуску «Гоптівка». 9 квітня вони повторили спробу перетину: на цей раз через пункт «Чонгар».

19 квітня Державна прикордонна служба України заявила, що двоє членів екіпажу «Норда» залишили Україну з підробленими паспортами РФ. Вже удень під час оформлення пасажирів на рейс до Мінська, прикордонники відмовили у виїзді ще 7 українцям-членам суднокоманди «Норд».

Зазначимо, що після затримання керченського судна Норд в Азовському морі, його капітана взяли під арешт, а членам екіпажу не дозволяли поїхати ані до Росії, ані в анексований Крим, адже вони не мали документів.

Україна не визнає ані російської реєстрації «Норду», ані російських паспортів екіпажу, адже вони були видані в Керчі. Рибалки — українські громадяни, які порушили порядок виїзду з окупованого Криму, вийшовши з Керченського порту, який був закритий українською владою ще навесні 2015 року.

Громадське



Related Post